Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Hány éves kortól nem romlik...

Hány éves kortól nem romlik tovább a szem?

Figyelt kérdés

Van egyáltalán egy konkrét kor ahol már muszáj megállnia?

Lassan 19 leszek, nagyjából 5-6 éve romlik a szemem, az utóbbi egy évben az egyik felet, a másik pedig háromnegyedet romlott, már elértem a -4-es dioptriát.

Az orvos azt mondja ez már szerinte kezd sok lenni, 20-22 éves kor körülre már meg kellene álljon a romlás, addig pedig le kellene lassulnia, de az enyém egyáltalán nem lassul. Viszont olvasok olyanokat is hogy valakinek 30 éves kora körülig romlik a szeme, szóval nem tudom mi a normális.

Mit lehet tenni hogy lassítsam a folyamatos? Nem akarom erőltetni a szemem de az a baj hogy sokat kell olvasnom vagy adott esetben a számítógépen dolgoznom iskola miatt, ráadásul egyetemen sem lesz könnyebb, szóval nem tudom mit tudnék tenni.



2018. jan. 30. 20:47
 1/3 anonim ***** válasza:
Amíg nő a fej, vagyis 20-25 között megáll.
2018. jan. 30. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nekem is kb. 22 éves koromig romlott, szintén mínuszos vagyok, most a szemüvegem 4,5-ös, most középkorú vagyok, évtizedek óta nem romlott. Próbáld meg a szemüvegváltást mindig addig húzni, ameddig a romlás nem válik számodra nagyon zavaróvá, különben az erősebb dioptriához könnyebben hozzászokik a szem.
2018. jan. 31. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Nekem az a tapasztalatom, ahogy másokat is elnéztem rajtam kívül, hogy akinek fiatalon szemüveg kellett, annak tovább romlik 20-25 éves kora után is. 31 éves vagyok, és nekem is romlott 29 éves korom óta is.
2018. febr. 3. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!