Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Szemüveg torzítás, járt már...

Szemüveg torzítás, járt már valaki így?

Figyelt kérdés

Vision Expressben csináltattam szemüveget, lassan 1 hete hordom, de borzasztóan torzít. Nem csak a két szélén, hanem alsó-felső részén is baromi ívesnek látok mindent.


Ha nem pontosan szemből nézem, hanem oldalra fordítom a szemem max 30-40 fokot, akkor láthatóan görbülnek a vonalak és homályosan, szellemképesen látok vele. Úgy tudnám leírni, mint egy szellemképes TV-t. Mint a mellékelt link, persze nem ennyire durván, de érezhetően.

[link]

Vagy világos-sötét kontrasztoknál mintha "aurája" lenne minden tárgynak.


A perifériás látásom meg gyakorlatilag nulla ezáltal. Hasonlónak érzem, mint a mellékelt link. Persze ahogy a szellemkép ez sem ennyire határozottan, de olyan mintha a két oldalsó pont a szemüveg két sarkától lenne pár centire.

[link]

Olyan az utcán menni benne, mintha egy GoPro-s youtube videót néznék.


Ráadásul ha az egyik nézési irányra rá is áll a szemem, és máshova nézek akkor pillanatra szinte fordul velem a világ annyira nehéz újrafókuszálnom és összeraknom a képet.


A vicc az, hogy a szemüveg mindenestül közel 100 ezer volt, az eddigiek eddig feleennyibe sem kerültek. 15+ éve vagyok szemüveges, sok volt már, de ennyit még egyikkel sem szenvedtem. Sőt, egy cilinderesen kívül annyi volt mindig, hogy felvettem az újat és annyit mondtam az optikusnak "köszönöm szépen, viszont látásra".


Hét elején voltam vissza a panaszaimmal, az egyik nagyon kedves kislány meg is magyarázta, hogy "más a lencse" és "hozzá kell szokni". Mondta, hogy ha nem javul, akkor "mindenképp kezdenek vele valamit". A gondom az, hogy nagyjából 20 percen át magyaráztam neki a tapasztalataim, panaszaim. Amire csak hümmögés meg "meg kell szokni" volt a válasz.


Hasonló ez a 4 éves kérdés is, akár ugyanezt is kiírhattam volna:

https://www.gyakorikerdesek.hu/egeszseg__szemproblemak__5329..


Járt már valaki hasonló cipőben, és lett megoldás a problémájára?

Van értelme még 1-2 hetet várni és "megszokni" vagy húzzak vissza és reklamáljak?

Mert - igaz nem régóta hordom - semmi javulást nem érzek viszont kerültem már vele necces helyzetbe, például majdnem lezúgtam egy aluljáró lépcsőjén, mert a lépcsőhöz közeledve az utolsó méter hirtelen "eltűnt" a torzítás miatt.


Csak mivel nem vagyok az a "balhézós" fajta ember, félek hogy megint lepattintanak a "szokni kell" szöveggel.



2018. febr. 28. 20:40
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
Köszönöm válaszod
2021. márc. 20. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:

Teljesen ugyanez van valam is most. Ma hoztam el VS-ből az új szemüvegemet és élesen csak akkor látok vele ha középre nézek, picit elpillantok oldarla már homályosan, elmosódottan látok. Nekem is torzul a tér, főleg alul, konkrétan mozog a padló.

Azt senki ne magyarázza meg, hogy ez normális, mert így kb egy lépcsőn nem lehet normálisan lemenni. Az enyém is közel 100ezer volt, ennyiért minimum tökéletesen lássak.

Amúgy nekem már a bemérésnél sem stimmelt minden, mert sokkal magasabb dioptriát mértek, minuszos cilinder helyett meg plusszost. Ezt megmagyarázták azzal, hogy ők máshogy számolják, és ez igazából csak egy fél dioptriával erősebb, mint a régi, nem 2-vel....ok.

A dioptria valszeg jó, mert jól látok vele, csak épp ott a többi, ami nagyon zavaró.

2021. máj. 9. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
12-es válaszoló.Ugyan ez volt velem is 2 hét után teljesen megszoktam.Megnézettem szemorvossal mert kissebb dioptriát kaptam mint amit mértek.Ő annyit mondott ő is ezt adta volna.
2021. máj. 10. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

A homályos szélső látást és a szédítő torzítást? Nem tudom ezt meg lehet-e szokni, de nekem szerintem dioptriás/cylinderes gondok is vannak.


Én úgy vagyok vele, hogy ne az én szemem romoljon hozzá valamihez, hanem a lencse passzoljon a szemhez. Szerintem egy kisebb vagyonért ez elvárható.

2021. máj. 10. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
Akkor javaslom vidd vissza 2 hét után.Mivel annyi a szem megszokási idő(emberenként változó,de mindig két hetet magyaráz az összes látszerész).Ha utána is rossz kötelességük garanciában kezdeni vele valamit.Vagy nézesd meg szemorvossal.Amit pedig az orvos ad leletet azzal visszamenni a "VS"-hez.
2021. máj. 10. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
Amúgy mi lett a sztori vége?Vmit állítottak rajta esetleg?
2022. szept. 30. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim válasza:
Nekem pár hét után hozzászokott a szemem az új lencséhez
2022. nov. 2. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Gondolom azért tudott hozzászokni, mert nem torzított, hanem egyszerűen éles képet kaptál, ami korábban szokatlan volt.
2022. nov. 3. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!