Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Normális, ha a szemüvegem...

Normális, ha a szemüvegem széle torzít?

Figyelt kérdés
Elég magas dioptria, de a lencse vékonyított, a két szélén torzít, ami akkor zavaró igazán, ha egy kicsit oldalra nézek, mivel mindenből kettőt látok. Az optikában azt mondták, hogy kb. 2 hét, mire megszokom, de ez már majdnem letelt, és nem érzek változást. Egyáltalán meg lehet szokni a torzítást?

2014. jan. 30. 15:38
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:

Az aszférikus felületű lencsék szélei torzíthatnak, főleg ha a keret széles, vagy a pupillatávolság kicsi, akkor jobban. De ha nem sikerül megszokni, akkor ha van rá mód, vissza kell menni. Van hogy a keret dőlésszögének állítása megszünteti a problémát.

(A lencséket aszférikus felület kialakítással is vékonyítják)

2014. jan. 30. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:

Köszi a választ :)

Nem túl széles a keretem, az optikában direkt ilyen szélességűt ajánlottak a lencse vastagsága miatt. Azért is találtam furcsának ezt a torzítást, mert a régi keretem ugyanilyen széles volt, a lencse vastagsága is hasonló, bár az kevésbé volt vékonyítva, viszont egyáltalán nem torzított sehol. Akkor ezek szerint lehetséges, hogy az nem aszférikus volt, és ezért nem volt vele problémám.

2014. jan. 30. 15:56
 3/22 anonim ***** válasza:

Ugyanez van nekem is! Ki.szott sz.r, az előző nekem sem torzított. A lencsén görbítettek, jobb is lett, de én nem tudom,hogy lehet megszokni, hogy a tárgyakat is torzítva, mondjuk én kettőt nem látok.


De ami a jövőre nézve jó lehet neked:


A fogyasztóvédelem nem nagyon foglalkozik ilyennel, mert ez egészségügy, max. egy minőségi panasz jegyzőkönyvet töltethetsz ki, visszaküldetheted a lencsét bevizsgálásra. Illetve végső esetben az orvosi kamara békéltető testülete előtt mondhatjátok el az álláspontotokat. Utóbbiig még nem jutottam el, előbbi 2 megvolt.


Írj,hogy mire jutottál vele!

2014. jan. 30. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:

Köszi neked is :) Azt én se tudom, hogy a torzítást hogy lehetne megszokni, de még próbálkozom vele egy darabig, hátha...

Nekem még az optikában mondták, hogy ha nem tudom megszokni,akkor elküldik bevizsgálásra, és hogy valamit mindenképpen kezdenek majd vele. Remélem, hogy így is lesz, és nem kell ennél további lépéseket tenni.

Majd tájékoztatlak a fejleményekről, és engem is érdekelne, hogy nálad sikerült-e találni valami megoldást :)

2014. febr. 1. 16:11
 5/22 anonim ***** válasza:

Nekem is bevizsgálták, tökéletesnek találták, majd "jószándékuk" jeléül elengedtek némi aprót a szemüveg árából. Az a vicc, hogy Zeiss lencse, és több mint 100 ezer volt a szemüveg.


Még nem tudom, hogy megyek-e tovább ezzel kapcsolatban, lehet. Kivárom a 2 hetet, ami a "megszokás", bár ezt sem nagyon értem, vagy jó vagy nem, de ha sz.r, azt miért kéne megszokni? Na mindegy, majd meglátom, megkérdezek egy másik szemészt, lehet függetlenül máshol bevizsgáltatom.

2014. febr. 1. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
Írd már meg pls, hogy milyen lencse, és milyen törésmutatójú van most, és volt korábban! Csak,hogy okuljak,hogy mi nem torzít, és mi igen. Köszi!
2014. febr. 1. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:
A régi lencsémről fogalmam sincs, szerintem anno nem is foglalkoztam vele, hogy milyen, mert nem volt vele probléma, a papírjai meg már nincsenek meg. A mostani Hoya Nulux 1,67-es törésmutatóval, viszont a dioptria -7, szóval a vékonyítás ellenére is elég vastag a lencse.
2014. febr. 2. 20:05
 8/22 anonim ***** válasza:

Nekem is ennyi a dioptria, de a régi se volt gyenge, az egyáltalán nem torzított. És ha meg szabad kérdeznem, Te mit szeretnél ezzel kezdeni? Szóval ha nem cserélik ki belenyugszol, vagy hogy lesz?


Volt egy ismerősöm, akinek ugyanez volt. Kiverte a balhét az üzletben és neki kicserélték, de persze miután megpróbálták megmagyarázni,hogy jó az a lencse, meg szokni kell stb., mint nekünk.

2014. febr. 3. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:

Szerintem csak jövő hétfőn tudok bemenni az üzletbe, addigra meg már elmondhatom, hogy három hétig hordtam és nem sikerült megszokni, szóval nem mondhatják, hogy hordjam még tovább. Mivel ők ajánlották múltkor, hogy elküldik bevizsgálásra, ezért gondolom ez következő lépés, enélkül szerintem kicserélni se fogják. Abban biztos vagyok, hogy pluszban rákölteni nem fogok, mert semmi garancia nincs arra, hogy akkor jó lesz. Remélem, hogy balhéznom nem kell (nem is vagyok az a típus), hanem sikerül valami megoldást találni anélkül is :)

Az ismerősödnek teljesen ingyen cserélték ki? Mert gondolom akkor másodjára más lencsetípust kapott, aminek az ára is más. Mert erre is gondoltam, hogy ha állítani nem tudnak rajta és a bevizsgálás során se találnak semmi hibát, akkor esetleg kicserélnék-e másfajta lencsére, de nem hiszem. A te lencsédnek amúgy mekkora a törésmutatója?

2014. febr. 3. 19:35
 10/22 anonim ***** válasza:

Az enyém a legjobb törésmutatójú, 1.74-es, egyáltalán nem vastag, és sztem pont ez az ok is. Ahogy az első válaszoló írta, ezek ilyen lencsék, ahogy készítik, az eljárás,amivel vékonyítják, az ezt okozza.


Neki ingyen kicserélték, mondjuk az csak -3-as volt.


Én se vagyok a balhézós típus, csak sokszor a szép szóval semmit nem lehet elérni. Fogadni mernék, ha egy ordibálós félművelt tökfilkó lennék, már kicserélték volna.


Egyébként nálam elismerték,hogy igenis tájékoztatni kellett volna, hogy ez a lencse torzíthat. És ha Neked is visszajön a szemüveg azzal az eredménnyel,hogy tökéletes, sztem csak ebbe tudsz kapaszkodni, hogy ezt a vásárlás előtt közölniük kellett volna.


De amúgy egy vicc,hogy 2014-ben nem lehet egy normális szemüveget gyártani, amivel az ember mindenfelé lát...

2014. febr. 4. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!