Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Szemszárazságra milyen cseppek...

Szemszárazságra milyen cseppeket használtok?

Figyelt kérdés

Tegnap állapították meg nálam a szemszárazságot, állítólag soha nem fog megszűnni, és rendszeresen kell, hogy használjak cseppeket.

A szemész doktornő közölte, hogy gyógyszereket nem tud felírni, teljes egészében a saját költségemen kell, hogy megvegyem.


Közölte még, hogy kizárólag az Ocutears 10 ml cseppeket és a Corneregel szemgélt vegyem meg. A cseppeket használjam naponta háromszor, a gélt pedig egyszer, este.


A gyógyszertárban meglepődtem, amikor közölték a két gyógyszerért fizetendő végösszeget: 4.200,- forint körül volt.

A gyógyszer mennyisége viszont annyi, hogy pl. a Corneregel csepp nem hiszem, hogy egy hónapra elég lesz, az ára viszont: 2.600,- forint.


Én ezt hosszú távon nem tudom kifizetni. Most mit tegyek?


Attól félek, hogy a doktornő azért ragaszkodott ezekhez a gyógyszerekhez, mert jutalmat kap a gyártótól. Egy kis papírt adott, amelyikre reklámként már rá volt nyomtatva az Ocutears neve.


Létezik helyette jó minőségű, olcsóbb gyógyszer?



2018. márc. 29. 15:07
 1/7 A kérdező kommentje:

Elnézést, elírtam, helyesen: az Ocutears 10 ml cseppek ára volt 2.600,- forint.


A Corneregel ára pedig: 1.600,- forint körüli összeg.

2018. márc. 29. 15:11
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Próbálkozz bátran szemcseppekkel, érezni fogod majd, hogy neked melyik a jó. Egyébként az Ocu az ilyen viszonylag jobb minőségű, de szerintem is nagyon túlárazott. Én akkor próbáltam ki, mikor olcsóbbra allergiás lettem, de annyira nem is jött be, nekem túl olajos vagy hogy mondjam.

Én gyógyszerész ajánlására a Vizolt próbáltam ki, most már több havi használat után is azt mondom, hogy az jött be a legjobban. Ez is csak 10 milis, és nem sokkal olcsóbb, mint az Ocu, viszont szimpla cseppentő helyett pumpás adagolója van, tehát jóval kevésbé folyik cseppentés közbe - emiatt sokkal gazdaságosabb. Kb. másfél hónapig elég, míg a cseppentősből három hét alatt elfogy ugyanez.

2018. márc. 29. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
54%
A Corneregelt próbáltam, éjszakára használtam, nappalra pedig Systane hidration-t. Ezek bejöttek nekem, de sajnos az Ocutears nem. Plusz éjszakára párásító, bármily hihetetlen de az is jót tesz.
2018. márc. 29. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Nagyon sok műkönnyet használtam, de nekem leginkább a gyógyszertárban kikevert vált be, az összes többitől, még a legdrágábbtól is estére még szárazabb a szemem és fáj. Rengeteg pénzem elment olyan műkönnyekre,ami a kukában végezte. :-( Volt amelyikre allergiás voltam.


Ez a gyógyszertári műkönny 600 Ft körül van, bár elég változó az ár gyógyszertártól függően, de hűtőben kell tartani és 2 hétig használható fel felbontás után.

2018. márc. 29. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Ezt a gyógyszertári műkönnyet hogy hívják, hogy kell kérni?


Orvos írja fel, vagy szabadon vásárolható?

2018. márc. 29. 16:54
 6/7 A kérdező kommentje:

Nálam úgy kezdődtek a tünetek, hogy valami kaparta a szememet, mintha homok szemcse lenne benne. A szemem nem volt vörös, és nem viszketett.


A szemész orvos alaposan megvizsgált, és ajánlotta a szemcseppeket és a gélt, amelyek szemszárazságra valók.


Néhány napja használom, de nem segít egyik sem.


Most vörös lett a szemem és néha viszket is. Tegnap este valami csípte is a szememet, nem tudom, hogy ez a cseppektől van-e.


Most elgondolkodtam azon, hogy a tünetek esetleg valamilyen allergiától vannak-e valójában?


Szeretném megkérdezni, hogy a szemszárazság egyik tünete lehet-e a vörös szem és a viszketés?

2018. ápr. 1. 12:38
 7/7 anonim ***** válasza:
Végül is ennyi idő után mi vált be igazán kérdező?
2023. júl. 4. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!