Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Kell közelre is ez a dioptria...

Kell közelre is ez a dioptria vagy csak lusták voltak vizsgálni a szemem?

Figyelt kérdés
Csináltattam számítógéphez kékszűrős szemüveget, rátették a -0,5 dioptriát is, mint az utcaira, de élesebbnek látom szemüveg nélkül a szöveget, de anélkül fáj a fejem gép előtt. Ebben a szemüvegben mint ha elvesznének a kontrasztok és homályosítana, de messzire jobban látok ezzel is, mint az utcaival.
2018. ápr. 3. 14:43
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

1. -0,5-ös szemre még távolra is felesleges.

2. Közelre evidens, hogy még rosszabbul is látsz vele, mert -0,5-tel kb 1 méterig semmi különbség a 0-hoz képest, vagyis csak rontani lehet rajta.

3. Kékszűrős...megvezetik a sok embert. Mennyibe került volna, ha belépsz a monitor menüjébe és az RGB beállításoknál 20%-kal lejjebb húzod a kék komponenst. Kb 0 Ft és pont ugyanazt tudja, mint a szemüveg. Ha már annyira rágörcsölnek erre kékre. (Különben is, akkor aki full kék háttér előtt dolgozik, az még szemüveggel is 5x akkorát szív, mint, aki barna előtt szemüveg nélkül? Ugyanmár.)

2018. ápr. 3. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Kipróbálom. És mit érdemes, a színhőmérsékletet lejjebb venni, vagy a kék fény gammát lejjebb venni?
2018. ápr. 4. 10:08
 3/4 anonim ***** válasza:
Ne engem kérdezz, mert szerintem leginkább semmit, mert semmi hatása. Csak azért írtam, mert egy ingyenes alternatíva, ha már.
2018. ápr. 4. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ez a kék fény szűrés egy nagy kamu. Összesen este, alvás előtt van értelme, mert a sok kék fény nem engedi az alvásért felelős hormon termelődését. Nap közben tök fölösleges, márpedig gondolom akkor dolgozol.

Amúgy meg -0,5D-val 2 méterig pont úgy látsz, mint egy jól látó ember. Feltételem a monitorod 2m-nél közelebb van... Innentől kezdve mi értelme is van hozzá szemüveget hordani?

2018. ápr. 4. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!