Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Lehet ebből gond a későbbiekbe...

Lehet ebből gond a későbbiekben? (1.5 éve egy idióta belevilágított lézerrel a szemembe)

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Körülbelül másfél éve egy idióta az iskolában kB 2m távolságból egy lézer pointerrel világított a szemembe(piros színű volt)

Én pedig elbambultam nem fordítottam el a fejem.

Nem akaratomból, nem direkt tettem. Ki az az idióta aki lézerrel engedné hogy világítsanak a szemébe?

Pontosan nem tudom, hogy mennyi idő volt legyen egy perc ameddig világított a szemembe.

Utána voltam a szemészeten, mert fáradékonyak voltak a szemeim.

de az esetet nem említettem meg. Másfél évvel ezelőtt nem voltam ennyire tájékozódott. Napokban utánanéztem ennek is és igencsak komoly bajokat okozhat.


A közeljövőben megyek szemészetre, mert úszkáló fekete pöttyöt látok a szemem előtt. Kint fekete színű, bent árnyékban pedig áttetsző, átlátszó színű.

Érdemes megemlítenem az esetet vagy ha múltkor gond lett volna, akkor észre kellett volna venniük a másik szemészeten?

Kék fénnyel, valamilyen melegfehér fénnyel illetve közel a kép, távol a kép műszerekkel vizsgálták a szemem. Nem tudom a pontos nevüket.

Annyit talán észleltem, hogy a bal szemem amelyikkel a hülyegyerek világított az szerintem fényérzékeny.

válaszokat előre is köszönöm.



2018. ápr. 9. 17:11
 1/5 anonim ***** válasza:
Lehet elégett a retinád egy része.
2018. ápr. 9. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

A folt vagy a fényérzékenység miatt?


Hogy tudják kideríteni a szemészeten, hogy tett e kárt a szememben?

2018. ápr. 9. 17:45
 3/5 A kérdező kommentje:

Az egyik szemészetre május 8ra adtak időpontot, de az nekem késő szerintem. Mihamarabb ki akarom deríteni.

Ha az említett eszközökkel tesztelik a szemem azaz a közeli kép, távolabb a kép illetve a kék fényes cucc és a melegfenyes valami akkor ki tudják deríteni a gondot. Látják, hogy van valami gond?

Érdemesebb pl Debrecenbe is elmennem? Kicsit fejlettebb hely szerintem.

2018. ápr. 9. 18:06
 4/5 anonim válasza:
Attól függ, mennyire jól felszerelt helyre mész. Volt már a szemvizsgálatokról kérdés, keress rá.
2018. ápr. 11. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Voltam szemészeten.

Semmi baja a szememnek a főorvos szerint.

2018. ápr. 14. 13:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!