Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Mikortól műtik meg ingyen a...

Mikortól műtik meg ingyen a szemet?

Figyelt kérdés

20 éves lány vagyok és (mínusz) -11 a szemem! Ami szerintem már nagyon rossz! Szemüveg nélkül szinte alig látok! Foltokat...

de eddig mindig azt mondták hogy növekedésben vagyok addig nem lehet! Legutóbb meg azt mondták majd akkor ha megáll és nem romlik! Hat most romlott 1et.. nem értem meddig kell várnom??? Ilyen esetben nem mutik meg ingyen? Én annak is örülnék ha -6os lenne akár.. de ez már nagyon rossz nekem!


2018. ápr. 16. 12:52
 1/6 anonim ***** válasza:
0%

Sajnos ingyenes(TB-s) műtéteknél az a szokás nagy átlagban, hogy addig nem műtenek meg, amíg nem az életed múlik rajta.


Az orvosoddal ülj le beszélgetni és határozottan tedd fel a kérdéseidet, előre kérve, hogy ne tereljen és mondja meg az őszinte igazságot.


ui.: 20 éves vagy.. ha netalán egyetemista vagy, akkor a helyedben felvenném a diákhitelt és abból megcsináltatnám, ha már minden kötél szakad és otthon nem lehet valahogy megoldani.

2018. ápr. 16. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Bízz az orvosodban! Ha szükséges az operáció akkor el fogják végezni. Nekem sokkal rosszabb a szemem annak ellenére, hogy már 2x műtötték mind a kettőt. Hidd el nem olyan kellemes dolog volt amire szívesen emlékszem vissza.

Ha levinnék a rövidlátásod -6ra akkor is kellene szemüveg és akkor sem látnál sokkal többet foltoknál szemüveg nélkül. Mi az oka, hogy ennyire szeretnéd a műtétet?

2018. ápr. 16. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Igen tudom, hogy a TB-s műtét csak “legvégső” esetben van úgymond! De csak nem hagyják hogy megvakuljak..:/ Már nem egyszer beszéltem orvossal de mindig csak félre beszélnek nem nagyon hatja meg őket a bajom! De legközelebb keményebb leszek és megkérem mondja el őszintén kerek perec!

Mert nem hiszem hogy én túlzom el a dolgokat! -11 az rossz!!!

2018. ápr. 16. 13:21
 4/6 anonim ***** válasza:

Ez NEM IGAZ! Kórházban dolgozom, úgyhogy hidd el nekem, a kórház jobban járna, ha megműtenének, mert a finanszírozási rendszer alapján SOKKAL több pénzt kapna érted a TB-től, mintha csak vizsgálnak. De az orvosnak NEM az a célja, hogy mindenkit össze vissza műtsenek. A műtét is kockázattal jár. Akkor műtenek, amikor orvosilag indokolt. És egy műtött szerv SOHA nem lesz olyan mint ami nincs műtve. Te sem akarod, hogy rosszabb legyen a helyzet mint most.

Ha nem bízol az orvosodban akkor menj el egy magánrendelésre, kérj másodvéleményt. Néhány ezer forint és megnyugtatnak.

De az biztos, hogy NEM fogja hagyni a mostani kezelőorvosod sem, hogy megvakulj. Ez jó esetben nem is fordulhat elő. Ha olyan mértékben elkezd romlani a szemed, hogy indokolttá válik az operáció, hidd el, meg fogják csinálni. (2-es voltam)

2018. ápr. 16. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Az mindegy, hogy a kórház mit kap és mit nem. Nem műthet mindenkit csak úgy random, mivel ha azt tenné és nem tartaná be a szabályokat saját költségvetéses finanszírozásba csúszna át.

Az meg, hogy egy orvos megkérdőjelezhetetlen a mai világban röhej!

Ugyanúgy emberek, belefâsulnak, hibáznak, stb.

Az meg megint hülyeség és kifordítás, hogy egy műtött dolog soha nem lesz olyan..

Egy rossz dolog, azért van hogy javítsák. Alapból nem jó, a műtét vagy segít és jobb, lesz mint volt vagy nem.

De nem biztos, hogy csak rosszabb.


Sajnálatos, hogy ilyen emberek vannak az egészségügyben.

2018. ápr. 16. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Kérdezem én, hogy egy 20 éves lány mióta van még mindig növekedésben?
2018. ápr. 18. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!