Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Mi a véleményetek az Air...

Mi a véleményetek az Air Optix for astigmatism kontaktlencséről? Pozitív-negatív tapasztalatok?

Figyelt kérdés
Az optikában szemvizsgálat után Biofinity toric lencsét adtak, de nem érzem a legjobbnak. Vissza fogok menni megkérdezni, de érdekelnének a tapasztalatok mindkét márkával kapcsolatban, egyéb márkákról is, illetve az is, hogy ha valaki váltott egyikről másikra. (Sima lencsékről is jöhetnek vélemények, de elsősorban inkább a tórikusak érdekelnének, mert nekem is az kell.)

2018. ápr. 27. 22:24
 1/5 anonim ***** válasza:

Konkrétan mit nem éreztél jónak rajta? Azt tudni kell, hogy a tórikus kontaktlencséket nehéz elsőre jól belőni, szóval ha a dioptriát vagy a cilindert nem érzed jónak, akkor vissza kell menni és állítani rajta. Ha kell, akkor többször is, ameddig nem érzed tökéletesnek.


Én használtam Air Optixot, Biofinity-t és Acuvue Oasys lencsét is. Nekem az Air Optix szárította a szememet 2-4 óra után, de a próbalencse általában ingyen van, szóval nem vesztesz vele semmit; lehet, hogy neked meg pont be fog jönni. A Biofinity-nál én az Acuvue Oasys-t jobb lencsének tartom, mert a szememen jobban működik a stabilizáló megoldásuk és a lencse is vékonyabb, egy próbát szerintem az is megérhet. Csak hát az egy kicsit drágább lencse és nem havi, hanem kéthetes. Viszont a dobozában ugyanúgy 3 hónapra elegendő lencse van.

2018. ápr. 28. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Hát, elég száraz volt a szemem, valahogy kényelmetlennek éreztem, de a látásommal nem volt gond, az tökéletes volt, úgyhogy gondolom nem a dioptriával lehet a probléma. Azon is gondolkodtam, hogy esetleg még nem szokott hozzá a szemem (még nagyon új, igyekszem legalább egy hétig próbálgatni). Ja és mondjuk kicsit a fejem is fájt, de az is simán lehetett mástól (elég fejfájós vagyok), vagy akár attól, hogy még nem szokott hozzá.


Mondjuk én már ezért a próbalencséért is fizettem, szóval gondolom ha visszamegyek, akkor másikért is kell. :/ Viszont lehet, hogy az Acuvue Oasys-nak is adok akkor egy esélyt, aztán meglátom melyik a legkényelmesebb, legjobb. Köszönöm a választ! :)

2018. ápr. 30. 22:24
 3/5 A kérdező kommentje:
Ja igen, most nézem, hogy az Acuvue Oasys-nak nem lesz jó a görbülete, mert 8.6-os, nekem meg 8.7-es kell, ha minden igaz. Bár úgy hallottam, hogy más márkájú lencséknél eltérőek lehetnek az értékek...
2018. ápr. 30. 22:27
 4/5 anonim ***** válasza:
Én először Air Optixot hordtam egy pár hónapig de szárította a szemem meg volt egy kis idegentest érzés mikor hordtam, utána váltottam Biofinityre, nekem ez vált be. Évek óta azt hordom és semmi csípó,szúró érzés nem volt meg utána sem éreztem száraznak a szemem. Víztartalma meg az oxigén áteresztése magasabb a Biofinitynek, de persze ez egyénfüggő, hogy kinek mi válik be.
2018. aug. 5. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Én AirOptix-szal kezdtem, de a nap végén, amikor kivettem, égett a szemem. Utána váltottam Biofinityre, ezzel nincs ilyen problémám, akkor sem, ha esetleg napi 15 órát van benn. Bár elvileg az Acuvue-nek még ennél is nagyobb az oxigéntartalma.
2019. jan. 29. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!