Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Meg fogok vakulni időskoromra?

Meg fogok vakulni időskoromra?

Figyelt kérdés

2017 májusban kaptam szemüveget, akkor 0,5-ös volt (távolra nem látok) mostanra már 0,7-es.

Sokat telefonozok, mint a legtöbb tini és még a későbbiekben irodai munkát szeretnék majd végezni.

A szemüvegem csak otthon hordom.

18/L


2018. máj. 25. 21:50
 1/5 anonim ***** válasza:

Ha azt szeretnéd, hogy ne romoljon a szemed akkor hordanod kellene a szemüveget. A másik megoldás a kontaktlencse.

Egyébként nem fogsz megvakulni.

2018. máj. 25. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Igen gondolkodtam a kontaktlencsén mert szeretném, ha nem romlana. Csak most olvastam a neten, hogy aki fiatalkorában lesz szemüveges az megvakulhat.
2018. máj. 25. 21:55
 3/5 anonim ***** válasza:
Ne aggódj, én ötven éves vagyok, 24-25 éves koromig sajnos romlott a szemem, -0,5-ről -3,0-ra, de akkor megállt a romlás, azóta változatlan. Elképzelhető, hogy amíg fejlődésben vagy, változik a szemed alakja, még egy picit romolhat a szemed, de pár éven belül neked is meg fog állni a romlás. Sima rövidlátástól nem lehet megvakulni, és idővel, ha már beállt a dioptria, meg is lehet műttetni. Érdemes évente szemvizsgálatra menni és szemnyomásmérést csináltatni, az igazán veszélyes betegséget (zöldhályog) azzal időben fel lehet ismerni, de ez nem feltétlenül a rövidlátókat fenyegeti, és fiatal korban ritka, inkább ötven fölött jellemző.Amitől inkább meg lehet vakulni (a sérüléseken kívül) az az elhanyagolt cukorbetegség, de ez sem függ a rövidlátástól.
2018. máj. 25. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Negyed dioptria változás bármikor benne van. Ha reggel meg este megnézed az is szór annyit. Ez annyira minimális rövidlátás, hogy legtöbben még szemüveget sem hordanak miatta, nem tudom miért parázol...
2018. máj. 25. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

1-es

A szem romlása illetve nem romlása 100%-ban független attól, hogy hordunk-e szemüveget vagy nem. Nem gyógyszer ez.

2018. máj. 26. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!