Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Rövidlátó vagyok de már úgy...

Rövidlátó vagyok de már úgy veszem észre hogy lassan olvasáshoz is kelleni fog a szemüveg. Elképzelhető hogy meg fogok vakulni?

Figyelt kérdés
2017. nov. 21. 19:22
 1/9 anonim válasza:
Megvakulni nem fogsz. Ha már alapból szemüveges vagy akkor normális hogy romlik a látásod. Ezért kell évente szemészetre menni hogy milyen lencse az ideális éppen
2017. nov. 21. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Bizony bizony elképzelhető. Ha még hozzávesszük, hogy a korral össze is mész, akkor láthatod, hogy nagy a baj.
2017. nov. 21. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Elképzelhető. De az is elképzelhető, hogy nem. Bármi megtörténhet.
2017. nov. 21. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Hány éves vagy?
2017. nov. 21. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Szerencsi Viktória válasza:

Ha benne vagy a korban, (úgy 40+) akkor ez teljesen természetes. Az öregedő szemnél a közelre látás romlik. Persze nem törvényszerű, van, akinek még 80 évesen is tökéletes a látása.

Ugyanakkor valamennyire javul a rövidlátás (tökéletes persze nem lesz) így ahhoz is más, kicsit gyengébb szemüveg kellhet.

2017. nov. 25. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Az emberi szem fókusztávolságát izmok segítségével szabályozzuk a tárgytávolságnak megfelelöen. Ezt azért nem érzékeljük mert az agyunk automatikusan csinálja. olyan ez mint a fényképező gépeknél az autofokusz. De ez az autofokusz csak bizonyos tól-ig sávban működik ami fiatalon szélesebb, de a korral szűkül. Van egy alap fűkuszunk, amivel a fókuszáló izmok működése nélkül látunk. Ez az alapfókusz a rövidlátóknál nagyon közel van annyira, hogy a távoli tárgyak már a fókuszálási tartományon kívül vannak (alapból túl domború a szemlencséjük)azokhoz már szemüveg kell ami korrigálja az alapfókusz távolságot. Ennek az ellenkezője a távollátás idősebb korban jön elő és olvasó szemüveget igényel. Korral a fokuszáló izmok egyre gyengébben működnek, szűkül a fokuszálási képességünk. és egyre több szemüvegre lesz szükségünk. Nekem már három szemüveg kell: egy a könyv olvasáshoz (30cm), egy másik a monitorhoz (70cm) és egy harmadik az orvos vizsgáló táblájához (4 méter). Autóvezetéskor (10-50 méterre) jól látok szemüveg nélkül.

Már egy ideje multifokálisra gyúrok, de az árak engem is visszatartottak, de most már megyek én is az Erzsébet körúti boltba (kösz a címet). Megvakulás szerintem nem fenyeget, de hogy megnyugodjál nézesd meg orvossal, nincs-e pld. kezdődő hályogod.

2017. nov. 26. 05:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
A látásunkat más is veszélyezhet. Egyszer engem a 8 éves fiammal a Bp. VIII. ker a Mária utcai Szemészeti klinikára küldtek mert a gyerek szem szemét valami vírus támadta meg ami a szaruhártyáján lyukat rágott ettől romlott a látása. Kapott rá antibiotikum csepegtetőt és a lyuk pár hét alatt begyógyult. Úgy, hogy Neked is irány a Szemészeti klinika, ha furcsákat észlelsz a látásoddal kapcsolatban.
2017. nov. 26. 05:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Egy ötlet ami többeknél bejött, probálj ki valami értágitót pl. ghinko bilobát szedni. Vo9lt egy idős ismerős 70+ férfi neki ajánlotta apám alkoholos tinturában. Az öregnek megtetszett aztán egyszer csak azzal jött, hogy minden hétvégén ment misére, elővette a mini Bibliát, de szeműveg nélkül sose látta az apró betűket, de most elkezdte látni a betűket:)))
2017. nov. 26. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Ne hallgass a negatív, pesszimista emberekre! Kezd el a szemed rendszeresen tornáztatni, mozgasd minden irányba, a fókuszt is "állítgasd", úgy, hogy egy közeli pontra nézel, majd egy jóval távolabbira, majd megint közelire, és így tovább. Ha rendszeresen csinálod, elkezd javulni a szemed, elérhető az az állapot, hogy nem kell szemüveg!

(Van könyv is erről, azt hiszem az a címe, hogy "Dobd el a szemüveged!")

2017. nov. 26. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!