Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Mi lehhet ez? Nagyon heves...

Mi lehhet ez? Nagyon heves fajdalom a bal halantekbol a bal szembe sugarzik, elviselhetetlenul

Figyelt kérdés

2018. máj. 30. 15:34
 1/5 anonim ***** válasza:
Akár migrénes roham is.
2018. máj. 30. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ha én lennék az, akkor migrén.

Ha még nem volt ilyen és egyéb tüneteid is vannak (zavarodottság, zavaros beszéd, mozgáskoordinációs problémák, stb. - és ezeket te magad nem feltétlenül tudod észlelni magadon, csak mások! - ha egyedül vagy, hívjál fel valakit), akkor most azonnal menj orvoshoz, légy szíves.

2018. máj. 30. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Cluster fejfájás ?
2018. máj. 30. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Kb ket ora mulva elmult, de szinte elviselhetetlenne valt. Ma reggel ujra jelentkezett szedulessel, szemkaprazassal, valamint ordugulas is kiseri.


Egyebkent mindenkinek ment a zold kez :)

Koszonom az eddigi valaszokat.


Azt hozza tennem, hogy 6evesen kinottem az epilepsziat. (Mara 23 vagyok),


Es eddig még nem jelentezett ekkora fajdalom, foleg ugy, hogy a tarkomtol a halantekon at a balszemembe, szornyen eros.


Eloszor nekem is a Cluster jutott eszembe.

2018. máj. 31. 07:52
 5/5 anonim ***** válasza:

A fülcimpa háta mögött van egy tapintható gödröcske, ahova csak kisujjal férsz oda. Gyorsan megtalálod, mert nyomásra igen érzékeny...

Ilyen esetben ülj le támlás székbe (nehogy elvágódj) és vegyél mély levegőt. Utána mindkét fülednél egy időben nyomd be hirtelen maximális erővel ezt a két pontot. Tartsd lenyomva 9 másodpercig, majd engedd el ugyan ennyi időre. A műveletet szükség esetén többször is megismételheted, ha a fájdalom nem múlik el teljesen, vagy visszatér.

Fontos, hogy valaki ilyenkor mindig legyen körülötted, vagy eleve Ő végezze a beavatkozást arra az esetre, ha a hirtelen vérnyomás változás miatt megszédülnél, esetleg elájulnál. Nem jellemző, de előfordulhat...

Ha a baj gyakran ismétlődik, fordulj vele orvoshoz. Ez a nyomkodós megoldás nagyjából egy hatékony fejfájás elleni pirulával egyenértékű - annak mellékhatásai nélkül, csak ez azonnal hat, míg a gyógyszernek általában kell 20 perc.

2018. jún. 4. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!