Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Az üzemorvos milyen látáséless...

Az üzemorvos milyen látásélesség esetén adja meg az alkalmasságit?

Figyelt kérdés

Gyakorlatra mennék nyáron egy laboratóriumba, előírtak orvosi alkalmassági vizsgálatot.

Ha nem megfelelő a látásom, akkor megtagadhatja az orvos az engedélyt?

Sajnos ha július-augusztusban nem tudom teljesíteni a gyakorlatot, akkor egy évet csúszok az egyetemen.


2018. jún. 18. 15:44
 1/8 anonim ***** válasza:

Nálunk üzemorvosi vizsgálaton csak ráírja az orvos, hogy "alkalmas", és megsem vizsgál.

De ha nálatok vizsgál, és rossz a szemed, de hordassz szemüveget/kontaklencsét, akkor szerintem nem tagadhatja meg, ha úgy pedig jól látsz, bár ebben nem vagyok biztos.

2018. jún. 18. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Nem hordok még szemüveget.
2018. jún. 18. 15:53
 3/8 anonim ***** válasza:

Igen,meg.

Szerintem 2 dioptria körüli a határ.

A felnőtt munkahelyeken,szalagmunkánál is.

A "nincs szemüvegem,de kéne " ,a látótávolságot észreveszi az orvos.

2018. jún. 18. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
És a 2 dioptria mit takar?
2018. jún. 18. 15:56
 5/8 anonim ***** válasza:
Szemüveg erősség,távol látás->szemészet.
2018. jún. 18. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
-1 nel is mar csak szemuveggel lehet veztni. Ez majd kiderul a helyszinen.
2018. jún. 18. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Dioptria senkit nem érdekel. Nem tudom minek kell ideírni a hülyeséget...

Látásélesség számít csak. Ha a két szem összege megvan 100% (azaz pl mindkettővel el tudod olvasni a felső piros vonalig a táblát), akkor ideiglenesen megadja. De ettől függetlenül el fog küldeni szemészetre.

2018. jún. 18. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

6-os

Laboratóriumban bizonyára sokat kell vezetni...


Valójában minden hülyeséghez előírják a látásvizsgálatot, ha van értelme, ha nincs, mert olcsó, könnyen elvégezhető és könnyen számszerűsíthető. Mindezek mellett meg simán átengednek olyanokat, aki süket mind az ágyú, 2 naponta rosszul van, vagy fáj az összes izülete, mert ezeket egy ilyenen sosem vizsgálják.

Laboratóriumban, ha valaki ellát addig rendesen, ameddig a keze ér, már nagy bajt nem csinálhat, pedig ez aztán legalább -5 dioptria.

2018. jún. 18. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!