Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Kontaktlencsét szeretnék....

Kontaktlencsét szeretnék. Regisztráljak az Ofotért Nagy Kontaktlencse próba promóciós oldalán, vagy csak menjek be?

Figyelt kérdés
Kicsit jobban utánajártam a dolgoknak. A Nagy Kontaktlencse Próba oldalon azt írják, hogy az ingyenes lencse az iWear Light, ami igazából a CooperVision Frequency 55. Ennek oxigén áteresztő képessége 24 Dk/t, valamint Methafilcon A anyagból készül. Ezzel szemben az iWear Oxygen, ami a CooperVision Biofinity-nek felel meg, 160 Dk/t áteresztésű és Comfilcon A-ból van. A methafilcon egy közel 20 éves anyag, a comfilcon újabb. Ott azért van 136 Dk/t különbség az oxigén-áteresztésben. Érdemes lenne így is regisztrálnom az ingyenes próbára, vagy csak szépen ballagjak be és vizsgálat után vegyek iWear Oxygen-t? Van bármelyik lencsével valakinek tapasztalata?

2018. jún. 20. 22:56
 1/4 anonim ***** válasza:
Én nem vennék semmit Ofotértben, mert pofátlanul drágán adnak mindent. Eoptikában vásárolok, ott fele annyiba kerül.
2018. jún. 20. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Csak az elsőt venném ott, mivel valakinek meg kell vizsgálnia a szemem. Aztán én is az eOptikából rendelném. És akkor biztosan a Biofinity-t. Csak attól félek, hogy az alacsony légáteresztésű lencse miatt rossz tapasztalatom lenne.
2018. jún. 20. 23:05
 3/4 anonim ***** válasza:

Én most jártam végig ezt a kört, én is így terveztem volna mint az első válaszadó, de persze folyamatosan lebeszéltek, hogy ne rendeljek, mert nem megbízható, kell valakinek ellenőrizni, legyek előfizetéses vásárló stb stb Már elegem van!

A vége az lett, hogy ne legyek ingyenélő, aki csak az ingyenes próbacuccokra hajt, vettem napi lencsét, de másik optikában fogok havi lencsét rendelni.. Én AirOptix Aqua Hydraglide-ot szerettem volna, Ofotértben kb nem is akartak volna rendelni nekem, hanem a saját márkás termékeiket nyomatták nagyon, amiket persze neten nem tudsz megrendelni, és még a sz.ar kedvezményeikkel együtt is dupla annyiba kerülnek.

A próbalencse, amit kaptam, valami borzasztó volt, tényleg a leggagyibbat adják próbára, hogy megtanuld kezelni, de nekem berakás után már fél órával irritálta a szememet kicsit, ráadásul szerintem a dioptriát is elrontották :( De ha jó lenne a dioptria, akkor sem tudnám egy hónapig használni, mert annyira kényelmetlen.

Szóval azt tanácsolom, hogy keress rá a Bioinfinity-re vagy az általam említett AirOptix is nagyon jó, vagy egyéb jobb márkákra, pl. eOptikán rendszerezd, hogy melyik a legnépszerűbb, és a márka oldalán fel tudod venni a kapcsolatot azokkal az optikákkal, akik eladják a termékeiket. Kérsz időpontot vmelyik optikába, és a próbalencse lehetőség amúgy szerintem legtöbb helyen benne van az árban, vagy ingyenes ha rendelsz is, hiszen az alapján tudják csak eldönteni, hogy jó-e neked. Mármint az optometristának is meg kell néznie műserrel, hogy illeszkedik-e. Na és ha megtaláltátok a megfelelő típust, rendelsz egy csomaggal és utána meg már netről olcsóbban. Viszont érdemes minimum évente kontrollra menni szemészetre, de inkább félévente kellene.

Remélem segítettem valakinek a válaszommal.

2018. jún. 26. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Vagyis bocsánat, első válaszadó helyett kérdezőre gondoltam. Amúgy a legjobb lencsék szilikonos hidrogél anyagúak, de valószínűleg alapból ilyet ajánlanak nektek is. Most olyan van bent a szememben, kb nem is éreztem egész nap, csak így nap végén.
2018. jún. 26. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!