Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Lehet mindkét szemem -1,5...

Lehet mindkét szemem -1,5 dioptriás, annak ellenére, hogy én sokkal rosszabbul látok a jobb szememmel szemüveg nélkül?

Figyelt kérdés
Optikusnál voltam szemvizsgálaton, és azt mondta, hogy mindkét szememre -1,5 dioptriás lencse kell. A kontaktlencséket még nem kaptam meg, de a próbalencsékkel amit 10-15 percre adott tökéletesen láttam mindkét szememmel.

2018. júl. 3. 22:35
 1/1 Dominik125 válasza:
Igen, ez lehetséges, mert ugye mindkét szemedet használod, viszont vannak olyan emberek is, akiknek nem egyforma dioptria kell, ez függhet az életkorodtól is, és attól is, hogy hogyan élsz, de azt tudnod kell, hogy rendszeres kontaklencse, vagy szemüveg használat során később még javulhat a szemed.
2018. júl. 10. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!