Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Mennyi időbe telt míg feltudtá...

Mennyi időbe telt míg feltudtátok tenni magatoknak az első kontaktlencsét?

Figyelt kérdés

mindig bele pislogok

úgyérzem soha sem fogom tudni feltenni

tapasztalatokat:)

köszi


2010. jún. 18. 10:39
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:

nem tudok mit csinálni:(

az orvos azt mondta agyban kell eldőlnie, de már eldöntöttem, hogy akarom még sem megy

2010. jún. 18. 10:40
 2/12 anonim ***** válasza:
az első 2másodperc, a második még 2
2010. jún. 18. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Én először 14 éves koromban akartam,akkor betenni 15 perc volt,kivenni több,mert nem jöttem rá a megfelelő technikára.Akkoriban kb.1 hétig hordtam a lencsét,de kínszenvedés volt.Most megint lencsém van,kb.1 hónapja,a dokinál be tudtam tenni 5 perc alatt,kivenni kb.2-3 perc.Mostanra pedig már betenni kb.1 perc a jobba,a balba 2-3 perc is elmegy,mert nem áll a kezemre.Kivenni kb.1 perc:)Én úgy szoktam kivenni,hogy nem összecsippentem a két ujjammal,hanem a mutató ujjammal félretolom a külső szemzugban,onnan pedig szinte magától kipottyan.Betenni pedig a "hagyományos" módszer szerint szoktam,mutató ujjról ráteszem a szemgolyóra,addig erősen koncentrálok egy pontra,majd ha rajta van,becsukom a szeme,néhányat pislantok,hogy a helyére igazodjon.Van,hogy nekem is elmegy vele az idő néha.A lényeg,hogy ne félj belenyúlni a szemedbe:)

16/L

2010. jún. 18. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Először pár perc, most meg kb. 10 mp. :) Na de pont ennyi éve csinálom...


Tényleg agyban dől el, eleinte nagyon kell koncentrálni, aztán már csak napi rutin lesz. Bele fogsz jönni, csak egy kicsit "le kell győzni" magadat hozzá.

2010. jún. 18. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
ezt mondta az orvos is:)
2010. jún. 18. 11:06
 6/12 A kérdező kommentje:
csak azok írnak akik maximum 2 perc alatt feltették az első alkalommal?
2010. jún. 18. 11:40
 7/12 anonim ***** válasza:
A pislogást én úgy oldottam meg, hogy annyira széthúzom a szemhéjamat, hogy képtelenség, hogy összezáródjon.
2010. jún. 18. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
nnna, én vállalom hogy háromnegyed óra volt:D egyszerűen irtóztam a gondolattól, hogy hozzá kell érni a szemgolyómhoz. És még az első 4-5 alkalommal is legalább 20 percbe telt. Ne add fel, mert egy idő után hozzászoksz a gondolathoz és egyre ügyesebb leszel:) Persze a legjobb az volt mikor 10 év után végre megmúttethettem és azóta 150 százalákosan látok:)
2010. jún. 18. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

tisztán emlékszem hogy több mint 2 órát töltöttem az optikusnál, 1 óra volt betenni az egyiket, a másik már csak fél óra. kivenni valamivel könnyebb volt, de az is beletelt fél órákba. aztán ez így ment egy hétig otthon is, ezért kellett egy órával hamarabb kelnem reggelente:D

de 2 hét alatt belejöttem... már fél perc alatt megvan.


ez olyan hogy rá kell jönnöd hogyan jó neked, hova nézz, hova ne, stb. de ez mind időbe telik, a lényeg hogy ne add fel, próbálkozz:)

2010. jún. 19. 03:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

köszönöm szépen a biztatást:)

lehet nem hiszitek, de ezzel is sokat segítettetek

2010. jún. 19. 09:48
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!