Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Nagy baj az ha nem cilinderes...

Nagy baj az ha nem cilinderes kontaktlencsét hordok?

Figyelt kérdés

Szóval sokáig nem cilinderes lencsém volt,és nagyon jól láttam vele meg minden,semmi problémám nem volt.Nemrég optikát váltottam ahol ismét bemérték a szemem és azt mondta a doktornő hogy nekem cilinderes kell.Sajnos kipróbáltam már 2 fajta cilinderest is nem bírja szemem.


Romlani fog a látásom ha cilinder nélkülit hordok?


2010. jún. 18. 11:49
 1/9 anonim ***** válasza:
47%
Ez esetben le kell mondanod a kontaktlencséről. Nem véletlen van cilinder.
2010. jún. 18. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
sajnos nem mondhatok le :D
2010. jún. 18. 12:04
 3/9 anonim ***** válasza:
Ugyanígy jártam én is, de ne add fel! Melyik kettő lencsét próbáltad? Én kb 5-6 lencsét próbáltam, mire meglett az "igazi". Miben nyilvánul meg, hogy nem bírja a szemed? Begyuulad vagy egyszerűen csak kényelmetlen? Én minden lencsét 1-2 hétig próbáltam. Ami most van, 1-2 napig szintén kényelmetlen volt, de már nem érzem. Sajnos a tórikus lencse velejárója, hogy kicsit vastagabb, "nehezebb".
2010. jún. 18. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

igen,tényleg vastagabb volt mint a sima.Abban nyílvánul meg hogy egyből kényelmetlen érzés amint beteszem és ki kell vennem mert nagyon zavar,nem fáj,inkább csak olyan érzés mintha vákum lenne alatta.Bausch&Lomb-ot és egy kevésbé ismertet,ProCleart próbáltam,de már nem is hívnak az optikából,sztem már nem törődnek velem:D

Megkérdezhetem neked melyik vállt be ?

2010. jún. 18. 12:16
 5/9 anonim ***** válasza:
Air Optix-ot használok, a Johnson's csak egy kis fokkal volt kényelmetlenebb. Hol voltál optikusnál?
2010. jún. 18. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

ismerős az air optix valahonnan...

Most Ofotértbe járok

2010. jún. 18. 14:02
 7/9 anonim ***** válasza:
Dunakeszin a Vas Optikában nagyon jó a doktornő: türelmes, ezer lencsét próbáltat ki. 5000 ft, és minden próbalencse benne van.
2010. jún. 18. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

hát az jó messze van :D

én ingyen próbáltam ki kettőt meg minden ingyen volt,de lehet azt hiszik h szopatom őket és azért nem hívnak :D

2010. jún. 18. 14:12
 9/9 anonim válasza:
Nekem is cilinderes kellene, de nincs megfelelő görbületű a számomra és ha csak nem vezetsz és eddig semmi bajod nem volt a kontaktlencséddel jól láttál vele akkor nem kell feltétlenül a cilinderes.
2010. jún. 23. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!