Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » A optikus cilinderes kontaktle...

A optikus cilinderes kontaktlencsét javasolt, hogy azt kell hordanom, de csak az egyik szemem cilinderes. Olyat hallottam, hogy nem okoz különösebb problémát ha nem cilinderes kontaktlencsét hanem normált hordok. Ez igaz?

Figyelt kérdés
2010. máj. 18. 00:28
 1/6 anonim ***** válasza:

ilyen esetben szerintem a szemüveg sokkal praktikusabb lenne


amúgymeg elég nagy baj, ha cilinderes lenne, te meg simát hordasz :S

2010. máj. 18. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Szemüvegem van, de nem jött be annyira zavar hogy nem fedi le a teljes látóteremet( az is cilinderes persze) És valahogy kicsit lassabban fókuszál benne a szemem egy adott dologra, bár ez lehet hogy a szemüvegek sajátossága nem tudom... Azért akarok kontaktlencsét hogy ezeket kiküszöböljem és olyan érzés legyen mintha alapból tökéletes lenne a látásom, úgy hogy közbe nem zavar egy szemüveg az orromon
2010. máj. 18. 00:59
 3/6 anonim ***** válasza:
a szemüvegem cilinderes, de kontaktlencséből simát hordok, sőt a doktornő is ezt javasolta, ha nem fáj tőle a fejem. nekem nem fáj. próbáld ki. én is jobban látok kontaktlencsével!
2010. máj. 18. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Kis mértékű asztigmiát cilinder nélküli kemény kontaktlencse tud korrigálni. Lágyból cilinderes kell.
2010. máj. 18. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nekem is cilinderes kéne egyik szememre de nem azt hordok, baj nincs belőle, így is jól látok normál kontaktlencsével.
2010. máj. 18. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Ha kapsz egy sima lencsét és cilinderes kell, akkor nagyobb a dioptriája mint a szemüvegednek így küszöböli ki azt hogy nincs cilinder. De van akinek érzékeny erre a szeme pl nekem, és zavart a nem cilinderes lencse, nem láttam benne rendesen. Tehát ez úgy is ki fog derülni a próba lencse használatakor neked is.
2010. jún. 26. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!