Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Rontja a szemem, ha nem...

Rontja a szemem, ha nem hordom a szemüvegem?

Figyelt kérdés
Rövidlátó vagyok, az egyik szemem 0-ás, a másik 0,75-ös. Eddig mindig hordtam a szemuvegem, de mostmár nem nagyon szeretném. 16/l

2018. aug. 31. 10:44
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Rontja bizony.. és homályosan fogsz nagyon látni,mert gondolom megszoktad a szemüveget. Ha nem akarod hordani csináltass kontaktlencsét
2018. aug. 31. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Lehet, bár ilyen kis dioptriánál nem nagyon valószínű.

Szerezz be a 0,75-ös szemedre kontaklencsét, ha megteheted.

(én is csak fél szemre használok)

2018. aug. 31. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Nekem romlott -0,5 volt, nem hordtam és -2,0 lett. Azóta rendesen hordom és nem romlott tovább.
2018. aug. 31. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

Hord, vagy horgy kontaklencsét. Romolhat a szemed ha megszokja a homályos látást.

De érdemes lenne ezt szemésazes megbeszélni, ő lehet többet tudna momdani.

2018. aug. 31. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
30-40 eves korodra javulni fog a szemed, ha hordod a szemuveget. Ha nem, akkor magadra vess.
2018. aug. 31. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Az életkortól is függ, általában 20 éves kor körül szokott megállni a szem romlása, úgyhogy hordanod kéne.
2018. aug. 31. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
74%

Már hogyan javulna a szemüvegtől? Ilyen hülyeséget. És természetesen NEM romlik attól, hogy ha nem hordod, semmi köze hozzá.

Ellenben teljesen felesleges volt idáig hordani, mert a jobbik szemed - ami nullás - amúgy is vezérszemként funkciónál és ilyen különbséget még majdnem teljesen elnyom. Kis dioptriánál ráadásul a szemüveghordás teljesen elszoktatja az agyat a kompenzálástól, ezért levéve az ember tovább lát homályosabban, mintha egyáltalán nem hordaná. És bizony időnként le is akarjuk venni, mert senki sem szeret szemüvegben focizni, pancsolni vagy párás helyiségbe lépve vakoskodni.

2018. aug. 31. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Persze hogy romlik! 15 évesen kaptam szemüveget,akkor mentem gimibe, cikinek találtam a szemüveget. Akkor -0.5 volt mindekettő.Nem hordtam 2 évig,majd mikor már nem láttam el a tábláig,elmentem orvoshoz és -2,5 lett.

Csináltattam szemüveget,illetve kontkalencsét, felváltva hordtam őket. :)

Mára felnőttem, 30 vagyok folyamatos hordás melett is romlott, már -4,5 és örökre a szemüveg-lencse rabja lettem.

2018. szept. 1. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Na látod, szemüveggel is romlott. És elötte sem a hordás hiánya miatt romlott, hamem mert a mínuszos szem addig romlik, amíg a fej növésben van.
2018. szept. 1. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 szamo77db ***** válasza:
Rontja bizony. Nem a semmiért írták fel.
2018. szept. 2. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!