Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Hány dioptriával meddig lehet...

Hány dioptriával meddig lehet ellátni?

Figyelt kérdés
A válaszokat előre is köszönöm!

2018. aug. 31. 11:53
 1/6 anonim ***** válasza:
Ez nem így működik.
2018. aug. 31. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
Ezt nem tudom hogy érted, de nekem több mint - 9es a dioptriám, és ha normális távolságra tartom a telefont nem látom már, csak egy elmosódott foltot
2018. aug. 31. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Én -0,5-tel nem ismerem fel az embereket az utcán pár méterről, nagyon nehezen tudom elolvasni a feliratokat pl a BKV kijelzőkön.
2018. aug. 31. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
D=1/f , ahol a D a dioptria, f a fókusztávolság. A fókusz ott van, ahonnan a szembe érkező fénysugarak az éleslátás helyére esnek, vagyis az a távolság, ahonnan mindent élesen látunk. A fókusz fordítottan arányos a dioptriával. Például rövidlátóknál, ha a fókusz 20 cm, akkor 5,0 dioptriás szemüveggel látnak jól távolra.
2018. aug. 31. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
1/f=1/t+1/k, ahol a t a tárgytávolság, k a képtávolság, vagyis a dioptria ezektől függően: D=1/t+1/k
2018. aug. 31. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

3-as

Hát az nem -feles szem. Én a -feles szememmel napsütés időben akár 100 méternél is messzebbről, de borús időben is legrosszabb esetben is legalább 15-20 méterről, de inkább többről.

2018. aug. 31. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!