Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Kontaktlencse probléma sürgős...

Kontaktlencse probléma sürgős pls?

Figyelt kérdés

Megyek aquaparkba, ez az utolsó havi lencsém ami most bennvan, szal a parkban nem akarom majd bennhagyni a havit, de az optikus asszisztense volt olyan rendes és adott két-két db napi lencsét :) (napi lencsét sajna nem hordok, drága :/ lehet megérné venni 1 csomagot külön)

havi lencsémre ez van ráírva: BC 8.4 DIA 14.0 senofilcon A

de a napi lencsémre ez van ráírva: BC 8.5, DIA 14.2 narafilcon A.

A narafilcon/senofilcon eltérés gondolom a napi/havi jelölés lehet, de a BC az micsoda? Meg a dia? és baj ha eltér egy pár tizedet arra az 1 napra míg azt használom?


Amúgy ha utazásnál a kontaktlencse tartó tokban van a lencse, és a folyadék nincs színűltig tele, de ha fejtetőre áll a lencsetartó tok, akkor a lencse ugye nem száradhat ki?:D szal értitek, gondolom rázkodni fog az úton a tok is, csak nehogy kiszáradjon a lencse :D

előre is kösz


2010. jún. 22. 17:06
 1/2 anonim válasza:

Szia!


A BC a lencse görbülete, nem nagy különbség de egy a napid egy kicsit nagyobb lehet, hogy nehezebben tudod majd berakni, de ennyi. Két napra jó lesz.

Ha fejtetőre áll a tok akkor a folyadék is és a lencse is fordul vele, ne aggódj nem lesz semmi baja, de azért próbáld meg vízszintesen elhelyezni, ha lehet.

2010. jún. 23. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

senofilcon, narafilcon azaz anyaga... ami tök mindegy hacsak nem vagy valamelyikre allergiás.

BC a görbület, igazából én úgy tapasztalom nem sokat számít, nekem volt már vagy 5 féle, kisebb nagyobb, de nem éreztem semmi különbséget.

DIA az meg az átmérője a lencsének. az is tök mindegy ha nem színes.

és nem lesz semmi baja a lencsének a tokban, akárhogy is rázódik vagy fejre is állhat nem fog kiszáradni.

2010. jún. 23. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!