Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Kontaktlencse! Ki szokott a...

Kontaktlencse! Ki szokott a neten rendelni kontakt lencsét? Volt már valami probléma? Hogy működik ez?

Figyelt kérdés
Szeretnék a neten rendelni kontaktlencsét. Színeset v simát, de ha lehet színeset..kinek melyik márka vált be eddig ? Meik honlapon érdemesebb venni ? Segítsetek könyörgöm :S :S Szerdán megyek vissza szemészetre, hogy megnézzék a szemem, de most nem a boltban szeretnék venni lencsét.... :S:S Köszönöm :)
2010. júl. 19. 19:11
 1/5 anonim válasza:

Szia!


Anyum optikus, így valamennyi ragadt rám is, mivel volt amikor pár napot dolgoztam náluk.

Ajánlott lencsék: biofinity,sauflon,johnson & johnson: acuvue... sajnos nem írtad le mennyi a bázisgörbületed, így elég nehéz pontosítani mivel bizonyos méretek csak az egyiknél vagy a másiknál vannak. Miért van gondod a bolttal? Gondolom ott szakértők tudnának válaszolni neked, és tuti jót kapnál. Sajnos én az internetes boltokról elég sok negatív kritikát hallottam, mivel volt egy-két olyan hölgy aki nem kontaktológus-orovssal nézette meg magát elötte hanem az internetről lenézet magának egy 2 és fél dioptriás lencsét és azt hitte ennyi elég is neki. Nem csak a dioptria számít hanem más is.... sajnos komoly bajai lettek belőle

2010. júl. 19. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Színesből Acuvue az ami bevált, meg a Freshlook, de annak kissé nagy az átmérője (kivéve a napi lencse, az tökéletes).

Mindenesetre mielőtt rendelsz próbáld ki a lencsét az optikában mert találkozhatsz olyannal aminek az anyagát nem bírja a szemed. Vagy van ami egyáltalán nem is változtat a szemed színén, esetleg elmozdul és csak homályosan látsz benne ha a színes rész rálóg a pupilládra.


A görbülettel nekem sose volt gond, ha nagyobbat vagy kisebbet is vettem mint kéne, nem éreztem hogy másabb lenne. Szóval annyira ez nem számít gondolom, bár túl nagy eltérés azért ne legyen.


Egyébként én mindig neten rendelek, mostanság külföldről mert rájöttem hogy ott féláron megvehetek bármit. És az is ideér 1-2 héten belül. Gond még sosem volt, előre szoktam utalni, futár meg hozza.


Pár megbízható magyar oldal:

[link]

[link]

[link]

ezeket próbáltam már.

2010. júl. 19. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat... /utolsó válaszoló/ esetleg tudnál külföldi lapokat is mondani ? Én is gondoltam már rá h külföldröl...csak nem mertem, mert hátha... de ha neked bevált.....jó lenne :)
2010. júl. 19. 23:16
 4/5 anonim válasza:

22:07-nek : a bázisgörbület nagyon fontos! Az esetek 10%-ban valóban vannak olyan szerencsések mint Te akik megengedhetik maguknak h kicsivel fölötte, ill. alatta mozogjanak, de a maradék 90%-ra is gondolj...

Továbbra is fenntartom véleményem miszerint konzultálj egy kontaktológussal és beszéljétek meg mi a legideálisabb választás a szemedre, majd azt a bejáratott márkát, és tipust vásárold meg az internetboltban.


Inkább szánj rá a napodból egy kis időt és pár ezer forintot arra, hogy jó szakvéleményt kapj mint 1- év múlva azzal keljen az orvoshoz fordulnod, hogy tropárament a szemed mivel, a kontaktlencse, ha észrevehetetlenül is de elszorította a szemedben lévő apró ereket. Szemed egészsége és a látásod tényleg megér ennyit? Gondolkozz el ezen kicsit.


egy optikus fia /22/ aki szintén kontaktlencse használó


u.i.: ha kell még orvost is tudok ajánlani akinek pont ez a szakterülete

2010. júl. 20. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszodat...orvosok igazán jóljönnének, mert akihez eddig jártam az felért a semmivel... még a dioptriát sem jól mondta meg...szal pár probléma volt vele...egyébként használtál már színes lencsét ? Tényleg homályos vele a látás ?...csak azért mert most mindneki ezt mondja.... előre is köszönöm :)
2010. júl. 20. 10:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!