Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Szemuveget hordok, gondolkodom...

Enigmapont kérdése:

Szemuveget hordok, gondolkodom a lezeres szemmuteten, de kozben a kontaktlencse gondolata is foglalkoztat. Letezik olyan kontaktlencse, amit nem kell naponta cserelni, hanem csak mondjuk havonta, esetleg felevente?

Figyelt kérdés
2010. jún. 23. 14:54
 1/6 anonim ***** válasza:
90%
ilyen nincs, de a szemműtét az egy hasznos dolog, a páromnak is volt és több év után is még kiváló a látása;)
2010. jún. 23. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Mit értesz cserén? Hogy eldobod? Van egy hónapos és hosszabb élettartamú lencse is, mostmár olyan kivitel is, hogy használat után nem kell kivenned és a tokba tenned, hanem folyamatosan, alvás közben is a szemeden lehet. Egy hónapos folyamatosan használható biztosan van, de lehet, hogy hosszabb élettartamú is (night and day lencsék). Én olyat használok amúgy, minden nap kiveszem. Megszokás.


Lézerrel csak akkor műtenek meg, ha megállt a szemed romlása, legszívesebben 25 év feletti pácienseknél vállalják a beavatkozást, ha korábban történik, megeshet, hogy tovább romlik a szem, vagy nem lesz tökéletes az eredmény. Nem tudom hány éves vagy, de ezt fontold meg, a dokik is ezt fogják mondani. A lencse nagyon jó, 9 éve hordom, egyre jobbak vannak, csupa víz összetételűek pl, amikkel nincs semmi panaszom. Optikában elmondják, milyen fajták vannak.

2010. jún. 23. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

26 eves vagyok, nehany eve megallt a szemem romlasa, de erre nem merek adni. Meg arra sem, h 10 ev mulva meg jol latok, mert azert 20-30 ev mulva is jol akarok latni, de ugy tudom, tobbszor mar nem lehet megmuteni a szemet.


Igen, olyan benne alvos kontaktlencsere gondoltam.

2010. jún. 23. 15:11
 4/6 anonim ***** válasza:

Azt hittem, fiatalabb vagy. :) Ha már pár éve nem romlott a szemed, akkor konzultálj egy dokival (már olyannal, aki műt), vidd el a szemorvosi eredményeidet, ő meg tudja mondani, mit ajánl. Kérdés, hogy milyen típusú a szemed romlása. Én pl az a típus vagyok, akinek gyerekkorában kezdett romalni, most talán megállt (25 vagyok) vagy egy éve nem romlott már, azt mondták, várható, hogy megjavul, aztán idős koromra olvasó szemcsi kell majd, mert "a másik irányba" megint elgyengül a látásom. Szóval ha nekem megáll a romlás, mindenképp műtetek, mert különben életem végéig hordanom kell valamit ahhoz, hogy lássak. Ekkora macerát nem érdemes tűrni a 21. században. :)


A doki el tudja mondani, milyen típusú a szemed, és ahhoz mikor milyen műtétet javasol. Hogy egyáltalán van-e neked olyan, aminek élethosszig tart az eredménye, vagy csak pár éves a dolog. Mert igen, én is úgy tudom, hogy többször nem lehet műteni.


Lencsét hordani ngyon kényelmes és egyszerű, már nem is olyan k#rva drágák, mint anno. nekem Air Optix night & day lencsém van, nagyon kényelmes, egy hónapig folyamatosan benn lehet, és szembarát (sok vizet tartalmaz). Kérdezz utána optikában, lehet, hogy hosszabb élettartamúak is vannak, én ezt nem tudom, mert nem foglalkoztam velük (csak alkalomszerűen hordok lencsét). Az optikus segít választani egy márkát, ami jó lesz.

A dokihoz meg személyesen menj tudakozódni, és ne mások sztorijai alapján vágj bele ("nekem anyukámnak megjavult a szeme, pedig nagyon nem látott, szóval a szemműtét az jó dolog"), mert a sikerességét az egyéni adottságaid befolyásolják, és ezen áll vagy bukik, hogy neked érdemes-e belevágnod.

Sok sikert!

2010. jún. 23. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Koszonom a reszletes infokat. :) Nekem egyebkent +-os a szemem, vagyis tavollato vagyok 11 eves korom ota, az egeszben csak az a trukk, h 11 evesen +5-os szemuveget akartak felirni (gepi vizsgalat utan), de mas epeszubb doki megvizsgalta, es olyat adott, amivel latok is. Azota kicsit romlott, aztan megallt, de felek, h valamikor eljutok az 5-osig. Ergo szemmutet utan is romlik meg annyit, mintha az 5-osig romlana. Szoval erted... lehet bonyolultan irtam le. Ezert aggodok a mutet miatt, viszont jo, h vannak olyan lencsek, amivel nem kell reggel-este szorakoznom.
2010. jún. 24. 12:21
 6/6 anonim ***** válasza:

Ja, értem. Konzultálj egy dokival, szerintem egy-két vizsgálat után tutibiztosra belövik, mire számíthatsz. talán be is utaltathatod magad, és akkor nem kell fizetni :)

Lencsét próbáld meg, mert kényelmes.

Amúgy én mínusz 6-os vagyok :) Nem egy diadalmenet. Most vagyok 25 és 7 éves korom óta folyamatosan szemüveg vagy lencse. Most ezekkel az új lencsékkel kezd kevésbé macerás jelleget ölteni a dolog, érdemes belevágni.

2010. jún. 25. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!