Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Lefekvés utáni forgolódásnál...

Lefekvés utáni forgolódásnál villanás szerűség?

Figyelt kérdés

Kizárólag amikor este lefekszem aludni, becsukom a szemem és elhelyezkedem (mozgok), akkor jelentkezik ez: oldalról (tehát nem középről) villanáshoz hasonlókat látok. Ez talán nagyon régóta így van, de eddig nem figyeltem fel rá. Ha már elhelyezkedtem, később alvás előtt már nem jelentkezik.

Ez utalhat valami problémára?


Lefekvés előtt számítógépezni szoktam, tehát a monitort nézem, ha ez számít valamit. De nem a monitoron látott dolgok vagy az éppen előbb látott fények villannak be.


Sötétben talán máskor is van ilyen (pl. a fürdőszobába megyek, de nem kapcsolom fel a villanyt arra az időre), de ezt nem tudnám biztosan megmondani.


Olvastam villámlátásról, ami után látásromlás is van, de ez nem olyan, mert nem látok utána homályosabban vagy rosszabbul.


Normális jelenség ez?


2018. okt. 13. 19:50
 1/3 anonim ***** válasza:
61%
Elalvás előtt 2-3 órával már ne gépezz.
2018. okt. 13. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Szia!


Az egyes válaszolónak igaza van, de véleményem szerint ez - amiket leírtál - normális. Ha mégis aggaszt a dolog, keress fel egy szemészt.

2018. okt. 14. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

A napokban megfigyeltem, egyszer napközben is volt ilyen, amikor sötétben voltam a fürdőszobában rövid időre. De alig volt érzékelhető a "villanás".

Értem, hogy nem kéne gépezni lefekvés előtt, de sok mást nem tudok tenni. A munka és a hobbim is a géphez köthető. Sportolás és egyéb dolgok meg a gépezés előtt vannak. Olvasni sem szoktam olyan későn már.

2018. okt. 16. 21:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!