Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Milyen érzés a lézeres szemműt...

Milyen érzés a lézeres szemműtét? Mit lát olyankor az ember?

Figyelt kérdés
Csak érdekel.

2018. nov. 22. 20:19
 1/4 anonim ***** válasza:
69%

Bocs az OFF ért, de :D


Akinek esetleg volt már Sasszem NO-TOUCH lézerkezelése az tudna mondani róla valamit? :D

2018. nov. 22. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Látod magad előtt homályosan a gép fényeit, ennyi. Nem egy nagy kaland.
2018. nov. 22. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Műtét előtt rögzítették a szemhéjamat. Utána pillanatok alatt kész volt a műtét. Kattogást hallottam, enyhe égett szagot éreztem, egy pár pillanatig fényeket láttam. Nekem PRK műtétem volt.
2018. nov. 23. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Magát a műtétet nem érzed, mert szemcseppes helyi érzéstelenítéssel történik. A legkényelmetlenebb talán még az benne, hogy teljesen mozdulatlanul kell feküdni.


Nekem ilyen Visumax volt, ami olyan, mint a Femto, csak a lebenyt is egy lézer készíti. A lebeny készítésénél egy zöld, illetve piros fénypontra kell fókuszálni. Annyi a nehézség, hogy bizonyos dioptria esetén ezt már nem egy pontnak látod, hanem egy jó nagy elmosódott pacának. Aminek azért próbál a közepére fókuszálni az ember.


Aztán áttolnak a másik lézer alá, ahol magát a dioptriát szedik le. Amit ilyenkor látsz, az ilyen kék hangyák háborúja, leginkább a Mézga család ikonikus jelenetéhez hasonlítható, mikor felhívják MZ/X-et.

2018. dec. 29. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!