Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Ezek normális jelenségek?

Ezek normális jelenségek?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Ápriis óta a látóteremben fekete kört látok(bal szem), voltam szemészeten is vele(pupilla tágításával a szemem megvizsgálta a főorvos) nem talált semmmilyen rendellenességet.

Lehet az idegesség, stressz miatt(szerencsétlen vagyok, nem tudom,hogy hányszor vertem már be a fejem. Általában vasba. Akaratomon kívül, ez marhára idegeített)


Végül szeptemberben visszamentem a szemészetre. A homályok száma növekedése miatt. (Van amelyik ha pl a kádban lévő vízre néztem akkor olyan volt, mint egy giliszta. )

Másrészt mintha nem tudná fókuszálni a szemem. Ha az ablak felé nézek, előtte áll valaki akkor tele van a szemem. Szóval mint a régi képcsöves tvben a "hangyák" mozgásához hasonlóan mozognak ezek a hajszálvékony fonalak ebben az esetben. Vagy ha pl a szekrényről visszaverődik a napfény, akkor is ez a helyzet.


Másik problémám: Kültéren közvilágítás, lámpák fényét elcsikozódva látom azaz ha jön velem szembe az autó és lefelé nézek vagy akár oldalra vagy épp az autóra, akkor látom a szememben a csíkot amit úgy kell elképzelni, hogy az autó.én távolság és egy 1-2cm vastag csík amiben szintén úszkálnak ezek a valamik.

Tegnap délután 3 órakor jöttünk hazafelé autóval, alig vártam, hogy hazaérjek mindegyik kocsi lámpájából csíkokat láttam, hiába máshova néztem, nem közvetlenül rájuk.

Ez engem aggaszt.

Kültéren pedig nem tudok megmaradni az udvaron amikor sötét van. A légtérben kB 50-100m-re lévő közlámpa fénye csikozódik. Szintén 1-2 cm vastag sugárszerű fény. Amely a fényforrástól a szememig tart.


Éjszaka pedig a konvektor kék lángja is hasonló jelenséget produkál.


Remélem nagyjából érthető vagyok :)

Szerdán mennem kell vissza, akkor LT viszgálatom lesz, bár szerintem marhára felesleges, de legalább a fent említett jelenségeket említem nekik.

Szerintetek mi lehet a gond?

Picit lehet túlreagálom, már rég eltűntek volna ezek a foltok ha nem idegeskedem ennyit, vagy nem tudom.



2018. nov. 26. 21:16
 1/3 anonim ***** válasza:
Ha nem vezet a szemészeti vizsgálat eredményre, próbálj kérni neurológiát, sclerosis multiplex kizárásra. Egy ismerősömet harminc-valahány évesen látászavar alapján diagnosztizáltak. Ne vedd készpénznek, csak most hirtelen beugrott, mint lehetőség.
2018. nov. 26. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Az az egy biztos, hogy amikor az autókat látom így akkor olyan mintha picit tűvel szúrnák a szemem. Szóval valamit csak zavar.


Májusban bevettem a fejem a vonat fejtámlájába(lendületből) de nem jelentkeztek tünetek. Ez keddi napon történt majd szombaton vizsgálatra mentem, aznap vettük észre, hogy az ütődés helyén egy kis dudor volt. Röntgen után az volt a papírra irva, hogy koponya zúzódása.

De ezután nem jelentkeztek még ezek a jelenségek

2018. nov. 26. 21:30
 3/3 anonim válasza:
Szia! Mi történt?? Mi az Eredmény? Ugyanezek a problémáim vannak és félek
2019. jan. 9. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!