Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Kontaklencsések! Mit-hogyan kell?

Kontaklencsések! Mit-hogyan kell?

Figyelt kérdés

A falumban csak egy optika van,szóval nem nagyon tudok máshova menni, de itt nem igazán kaptam felvilágosítást egy kontaklencse ápolásáról.

-betanítottak, tudom ki, betenni, tiszta kéz, no csapvíz, ápolt körmök, viszont műkörmöm van, erre esetleg praktika, könnyebben kivehetően?

Illetve az ápoló folyadék éjszaka, azt minden nap cserélni kell? Mert mindig szöszös, de drága ahhoz hogy naponta feltöltsem, mennyi időközönként cserélitek?



2018. dec. 4. 17:28
 1/9 anonim ***** válasza:
Hát, ha drága akkor helyettesítheted csapvízzel, nagyon szép fertőzést lehet így összeszedni. Mondanám, hogy használj napit és akkor egyrészt kiválaszthatod melyik napokon akarod hordani, másrészt a nap végén csak kiveszed és kidobod, még tükör sem kell hozzá - na de gondolom akkor az is drága.
2018. dec. 4. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Nem baj, hogy írtam, hogy no csapvíz? Tisztában vagyok vele, hogy nem szabad, akkor minek is írsz hülyeséget?
2018. dec. 4. 17:44
 3/9 A kérdező kommentje:
Én csak azt mondtam, hogy cserélni kell-e naponta, 300 ml 2500 ft, és hetente el fogy ha minden nap cserélem a folyadékot..ne haragudj, hogy megkérdeztem...
2018. dec. 4. 17:46
 4/9 anonim ***** válasza:

Szia!


Gondolom havi cseréjű lágy lencsét kaptál, ez a legelterjedtebb.


Megmosod a kezedet alaposan, megtörlöd szárazra, akár az ápolófolyadékból egy egy cseppet juttatsz az ujjhegyedre. A tanult módon beteszed. Este kiveszed és a tokban cseréled a lötyit. Az mindenképp! Nem olyan drága az, csak ne abban moss kezet :D

Ha nagyon fehérjelerakódásossá, koszosnak látszóvá válik a lencse, akkor tiszta kézzel a tenyeredbe csöppentesz folyadékot és a mutatóujjaddal dörgölöd, majd leöblíted.


Ha drágállod a lötyit, rendelj a neten, vagy menj el egy nagyváros Rossmann, Müller, DM üzletébe és jó áron jó minőséget kaphatsz.


üdv: 20 éve lencsés, kérdezz bátran még

2018. dec. 4. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm, rendben vagyok :)
2018. dec. 4. 17:50
 6/9 anonim ***** válasza:
Nekem hosszú körmöm van, én úgy veszem ki, hogy rányomom a lencsére az ujjbegyem, kihúzöm a külső szemzúgom felé (azaz nem az orr felöli oldal), és a végén már majdnem hogy magától kijön. Nekem egy 360 ml-es folyadék kb 8 hónapig elég, pedig minden nap cserélem a folyadékot.
2018. dec. 5. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Esetleg ajánlom a Lild-ben kapható lötyit. Én is azt használom 360 ml és még 1000 ft sincs. Hajrá :))
2018. dec. 9. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:

3-4 naponta szoktam cserélni a "tárolóban" a folyadékot.

De a lencséket minden alkalommal amikor kiveszem illetve beteszem őket, megtisztítom pár cseppel.

2018. dec. 9. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
köszi szépen mindenkinek, megtanultam, hála nektek
2018. dec. 10. 18:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!