Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Ha a szemorvos szemüveget írt...

Ha a szemorvos szemüveget írt fel mennyi az esélye annak hogy egyszer visszavonja?

Figyelt kérdés

Sajnos a szemvizgálaton nem tudtam felolvasni a táblát, ezért szemüveges leszek :(

De azt mondta, hogy évente járnom kell "újravizgálatra"

Lehetséges hogy a következő vizsgálatnál azt mondja hogy már nem kell a szemüveg?


2018. dec. 21. 14:59
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Ha szemuveg kell akkor rossz a szemed. Es a szemuveg hiaba mondjak de altalaban nem javit a szemeden (csak a latasminosegeden) hanem ront. Nemhinnem hogy nem kellessz tovabbra is de hatha
2018. dec. 21. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Nem írtad ugyan hány éves vagy, de az, hogy elmúlik vagy javul a rossz látás, inkább a kisgyerekekre, a 6-8 évesekre igaz, de náluk se gyakori.

Ha egyszer elromlott a szemed, akkor az már úgymarad vagy tovább romlik.

2018. dec. 21. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Én még nem hallottam olyanról, hogy valaki szemüveget kapott, és utána megjavult a látása. De - szemüvegesként kérdezem -, miért szomorít el, hogy kapsz szemüveget? Nem zavar sokkal jobban, hogy most nem látsz rendesen?
2018. dec. 21. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Értem, de a "gépek" (szemnyomás, stb.) nem mutattak hibát. A papíron amit adott minden jó, kivéve magát az éleslátást, de azt csak a "tábla" alapján mérte. (a szemüveget is a "tábla" alapján számította ki)

Tahát ha elméletileg jól látnám a "táblát" akkor az elég lenne?

2018. dec. 21. 15:32
 5/11 A kérdező kommentje:
#3 Annyira nem látok rosszul, csak a kis betűk nem mennek
2018. dec. 21. 15:34
 6/11 anonim ***** válasza:

... tehát nem látsz jól.

Ne haragudj, hány éves vagy, 8? Ha nem látod a kis betűket, akkor nem látod messziről, hányas busz jön (h ameg vezetsz, arról ne is beszéljünk), nem tudod elolvasni az újságot, ésatöbbi.

2018. dec. 21. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
De ezeket eddig is láttam. A buszt 100% hogy látom mert szoktam busszal járni (pl ma is busszal jöttem haza és láttam hogy meikkell), az újságot meg aki távolról akarja olvasni, annak tényleg el fog romlani a szeme XD
2018. dec. 21. 15:54
 8/11 anonim ***** válasza:
Szerintem az újravizsgálatra azért kell menned, hogy erősebbet írjon fel, ha tovább romlik - mert az gyakori.
2018. dec. 21. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Én rövidlátó vagyok, és a látásromlás a kezdeti szakaszban 0,25-0,5 dioptriánál nem feltűnő számodra még, mivel nagyon lassan romlik a szemed, nem egyik napról a másikra. Illetve ilyen kis dioptriánál a szem tud korrigálni is valamennyit. De ha az orvos szerint rossz a szemed, sajnos kénytelen vagy ezt elfogadni. Később lézerrel megműttetheted, és idős korodra megjavulhat a szemed akár, de ilyen esetekben átfordul pluszosba a minuszos szem, szóval akkot meg valószínüleg az átmeneti javulás ellenére távollátó lennél.

Nekem is nehéz volt elfogadnom a szemüveget, de már sokkal jobban érzem mag szemüvegben, nem csak azért mert rosszul látok nélküle, hanem úgy érzem, egyfajta "keretet" ad az arcomnak. :)

Csak meg kell találnod azt a fajta szemüvegkeretet, ami jól áll:) Illetve hordhatsz kontaktlancsét is.

2018. dec. 21. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Legfeljebb -0,5-ös a szemed. Én nem hordanám, később a szemüveg nélkül még rosszabbul fogsz látni.

Amúgy miért kell busz számát már messziről látni? Nem fog közelebb jönni? Egyébként akinek nullás a szeme, az se látja egy bizonyos távolságon túl, teljesen szubjektív tehát, hogy mit tekintünk normálisnak.

2018. dec. 22. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!