Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Extrém rövidlátó nő vagyok,...

Extrém rövidlátó nő vagyok, sokak szerint műttetnem kéne a szemem, de úgy csak császárral lehetne szülni. Még a szemorvosok se javasolják a dolgot. Vállalná más is ennek ellenére?

Figyelt kérdés

-9,5 és -8,5 dioptria. Hát mondanom se kell, hogy elég pokoli tud lenni.


Viszont az tény, hogy műtött szemmel csak császárral lehet szülni. Viszont gyerekek után szemet műttetni se egyszerű. Akkor nem lehet pihenni, kímélni a szemet a műtét után, mert a gyereknevelés már csak ilyen. Mondjuk még nem tartok ott, egyetemista vagyok, és csak akkor tudnék félretenni, ha elhelyezkedem a szakmámban, de remélem 5 éven belül eljutok a műtétig. 30 alatt meg nem szeretnék szülni, anyagi megfontolásból, és partnerem sincs.


Aztán ki tudja, hogy mit hoz az élet, de inkább a császár, mint 10-20 évig kínlódni. Hiába tudom, hogy ekkora dioptriát jó eséllyel csak fele ennyire lehet kikorrigálni, de én tudom mi a különbség -4 és -9 dioptria között. Jelenleg szemüveg nélkül max. a lakásban tudok tájékozódni. :( Amúgy 4 éve nem romlik már.



2019. jan. 11. 17:57
1 2
 11/15 anonim válasza:
Manapság már olyan szépen el tudják tüntetni a műtéti hegeket. Ha tényleg fontos neked a szemműtét, akkor szerintem próbáld meg, ennyi kellemetlenség meg sajnos a császár velejárója. Ha szülni fogsz, akkor majd úgyis csak a saját és a kisbabád egészsége kell, hogy a legfontosabb legyen. :)
2019. jan. 13. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

bazz... nekem aszonta a doki (kicsit kisebb dioptriám van), hogy 6 kilónál többet ne emeljek!!

A 6 kilóhoz képest a szülés elég horror!!

nagyon vigyázni kell! a retinaleválát simán játszik ilyen esetben!

szemműtét nélkül se szülj terméészetes módon!

úgyhogy a konkluzió: szemműtét, utána gyerek!

2019. jan. 13. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
0%
Különben a retinaleválás kockázatával már most rendelkezel, ez nem a műtéttől fog kialakulni. Ezért sem szülhetsz természetes úton. Ahogy senki -6 fölött.
2019. febr. 11. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Fura, hogy örökletes súlyos betegséggel te nekiállsz kioktatni másokat POFÁTLANSÁGRÓL. A gyerek egészsége nem orosz rulett, és nem a te jóléted és elégedettséged szolgálja, hogy van. Pont, hogy te vagy az, aki egy másik ember jólétét és egészségét telibeszarja, csak hogy neki jó legyen. Elmondhassa magáról, hogy Ő SZÜLT ÁM, TELJESÍTETTE A TÁRSADALMI KÜLDETÉSÉT, méghozzá nem császárral ám, mert az most éppen nem divatos :D Szarom le, ha törölnek, kit érdekel.
2019. febr. 11. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:
A rövidlátás (az enyém csak középsúlyos, de mindegy) NEM feltétlen öröklődik egyenesen szülőtől gyerekre. Én sem a szüleimtől örököltem, hanem recesszíven dédszülőktől, de még mutációtól is lehet. Se a szüleimnek, se a húgomnak nincs ilyen rossz szeme. Szóval add fel, légyszíves. Kampányolj máshol, hogy kinek nem szabad szülni, és kinek igen.
2019. febr. 11. 22:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!