Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Baj ha a kontaktlencsét 15-16...

Baj ha a kontaktlencsét 15-16 óráig hagyom bent?

Figyelt kérdés

IWear napi kontaktlencsém van, pár napja kaptam meg életem első lencséjét

És még azt nem értem hogy miért érzem azt hogy bent van a szemembe? Olyan mintha egy hajszál ment volna bele... És a másik problémám hogy közelre homályosan látok és ez zavar kicsit, - 1 és - 1,25ös a szemem

Köszi a válaszokat!



2019. jan. 19. 09:11
 1/2 anonim ***** válasza:
55%

Ha zavar, hogy bent van, akkor nem jó lencsét kaptál. Ha egy hónap múlva is fennáll, akkor menj vissza, nézesd meg, amikor doki is van bent, hogy mit szól hozzá. (Én végigszenvedtem anno az első fél évet, hogy biztos csak szokni kell, utána más üzletbe mentem helyileg, az ottani doki csak pislogott, hogy eleve nem érti, miért azt a lencsét kaptam, márkán belül van jobb...) Iwearből sem egy van.

Ha a lencsével nincs gond, akkor a folyadék/szemcsepp a hibás, azzal is lehet kísérletezni. Az évek során nekem volt márkaváltásom - megszűnt, amit használtam -, utána szúrt viszketett a szemem. Doki azt mondta, a lencse tökéletesen illeszkedik, úgyhogy vagy a folyadékot vagy a szemcseppet nem bírja a szemem. Ő ajánlott mást, kipróbáltam, utáltam, úgyhogy utána úgy mentem vissza, hogy ez és ez nem volt jó ezért és ezért, mit ajánlanak így (szemcsepp ugyanez gyógyszertárban a nagyobb választék miatt). Azóta nincs ilyen gond, sikerült jót választani.

(Bár ha neked eldobhatós van, akkor a folyadék amúgy sem játszik.)


Konkrét kérdésre válaszolva, az elején azt szokták javasolni, hogy 4-5 óránál ne hordd többet. Ha nem kellemetlen a szemednek, lehet emelni az időtartamot lassanként egész napra. A javasolt 10-12 óra max, de lehet ezt bőven húzni, nekem is van, hogy 16+ óra a vége.

(Eleinte kikaptam, amint hazaértem melóból, nem a javaslat miatt első sorban, hanem mert úgy éreztem kényelmesnek, azt éreztem, otthonra nem kell nekem. Mostanra pont fordítva, az a fura, ha nincs bent.)

Napi lencsénél meg nyugodtan, ha úgy alakul, ott kevésbé árt a hosszabb hordási idő, hiszen kivétel után kuka, nem kell egy hónapig kényelmesnek lennie.

2019. jan. 19. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
Az első fajtát én is éreztem, a mostanit nem. A napi lencsék a legjobbak, azokat szinte észre se venni, de sajnos nagyon drágák. Használhatsz olyan műkönnyet ill. szemcseppet, amihez nem kell kivenni a lencsét, nekem is van, Blink a neve. Illetve a közelre homályos látás nekem is befigyel. Lencse nélkül akár 5 centire is simán fókuszálok, lencsével nem. (-1,75)
2019. jan. 19. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!