Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Az mit jelent, hogy valaki...

Az mit jelent, hogy valaki "jogilag vak"?

Figyelt kérdés
2019. jan. 19. 11:45
 1/5 anonim ***** válasza:
Lehet azt jelenti, hogy pl. van valamennyi látásmaradványa (nagybetűket el tudja olvasni, tud kerékpározni stb), mégis vaknak van minősítve (mint én, aki fényt sem látok), tapintó-halló életmódot folytat.
2019. jan. 19. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen.
2019. jan. 19. 12:23
 3/5 anonim ***** válasza:

Ha a látásélessége 10 % alatt van, és ez nem korrigálható.

+amit az egyes írt, hogy emiatt csak a tapintására és a hallására támaszkodhat, mert a megmaradt látásával nem ér semmit.

2019. jan. 19. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Én nem hallottam még így ezt a kifejezést használni.


A fogyatékosságnál definiálják azt,hogy ki számít vaknak.

Aki kizárólag halló/tapintó életmódot folytat és látása műtéti úton nem korrigálható.


Mivel jogszabály definiálja, én az abban meghatározottat tekinteném annak.

2019. jan. 20. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
A látás elvesztése legtöbbször egy folyamat része, és valahol meg kell húzni a határvonalat. "Akinek a látóélessége megfelelő korrekcióval mindkét szemén legfeljebb 5/70, vagy az egyik szemén legfeljebb 5/50, a másik szemén három méterről "olvassa" az ujjakat, vagy az egyik szemén legfeljebb 5/40, a másik szemén pedig nincs fényérzékelés, illetve akinek közeli látásélessége rövidlátás esetén Csapody V., vagy annál rosszabb. Akinek látótere mindkét oldalon körkörösen húsz foknál szűkebb, szintén beletartozik az adott kategóriába" A nem műthető szürkehályog szintén vak állapot. [link]
2019. jan. 27. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!