Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Azt olvasom, hogy "semmiféle...

Azt olvasom, hogy "semmiféle üzleti szándék nem eredményezheti a páciens vagy kutatási alany megtévesztését", ezt jogilag értik, van erről törvény?

Figyelt kérdés

[link]


Mert én szó szerint naponta olvasom a Lokál nevű újságban teljes oldalon a képtelennél-képtelenebb "orvosi" hirdetéseket, gyógymódokat, amikkel az embert át akarják verni. Ez nem törvénytelen? A fogyasztók tudatos megtévesztése tudtommal büntetőjogi kategória, nem?



2018. júl. 25. 15:12
 1/3 Ypszilon1980 ***** válasza:
Előre nem tudod, hogy mi a megtévesztés. De igazad van és jó a kérdés, de ha azt állítod, hogy amit ott írnak az kamu, akkor azt bizonyítani is kell.
2018. júl. 25. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Én úgy tudom, hogy nekik kell bizonyítani. Ha egy mosópor azt állítja hogy ő a legjobb valamiben, akkor azt pontosan dokumentálnia kell, hogy miben, milyen versenyen, miylen hitelesítés stb. De egészségügyben meg plusz szabályok vannak. És mindettől eltekintve meg naponta jelennek meg ott irdatlan nagy kamu hazugságok, amiket tényleg elég könnyen cáfolni lehet, ha más nem a konkurencia, vagy az MTA, vagy a fogyasztóvédelem, stb. nem tudom miért nem teszi meg.
2018. júl. 25. 16:31
 3/3 Ypszilon1980 ***** válasza:

Azért, mert ezekről nincs tudomásod, mikor látod a hirdetést, az emberek meg önszántukból keresik fel.

Vizsgálják ezeket és forgalombahozatali engedély kell úgy tudom. Utólag meg hogy mi mennyire káros az már véletlenszerűen derül ki. A szóban benne van, hogy megszüntetheti, vagy javíthatja, tehát ez ellen mit tudsz tenni?

2018. júl. 25. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!