Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Ekkora adag A vitamin felerősí...

Ekkora adag A vitamin felerősítheti a szememet?

Figyelt kérdés
Kb 5 éve rossz a szemem, távolra nem látok jól. Vettem egy body shopba egy multivitamint, mivel gyúrok és szükségem van rá, azt néztem, hogy egy napi egy tablettába van 3000 mg A vitamin? Ezzel javulhat a szemem? Köze csinálok szemtornát. A másik, hogy a szemem szerintem kizárólag azért rossz, mert a szemizom elgyengültek, mivel anno a gépet bámultam napi 8-10 órán keresztül, ha jól tudom akinek így romlott el a szeme, annak lehet még korrigálni ilyen módszerekkel
2010. jún. 30. 14:02
 1/8 anonim ***** válasza:
Az A vitamin a rodopszinhoz kell. A közellátás és a távolátás pedig nem annak a hibájából alakul ki. Szóval szerintem az A vitamin nem fog segíteni. Az farkasvakságra jó.
2010. jún. 30. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
MIndegy, azért szedem, hátha egészségesebb leszek így. Sportoló embernek nem sok ekkora adag A vitamin?
2010. jún. 30. 14:05
 3/8 anonim ***** válasza:

[link]


Ajánlom figyelmedbe a túladagolás bekezdést, sajnos nem tudtam bemásolni.


A szemed nem fog megjavulni, de a máj és bőrkárosodást okozhat 7,5 mg-nál nagyobb napi dózis. A 3000 mg ezek után kissé ijesztőnek tűnik.

2010. jún. 30. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Hát 3g A vitamin algha van egy tablettában! Az nagyon sok! Az A vitamint NE ben számolják! 3000 NE meg farkasvakság gyógyításához kevés, 50000 NE kapszulát használnak. Csak a farkasvakságot gyógyítja az A vitamin!
2010. jún. 30. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
A 3000 NE-s tablettát nyugodtan szedheted.
2010. jún. 30. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Akkor jól elírták, vagyis remélem... A vitaminre 10 000 IU van írva, a magyar cimkére meg 3000 mg A vitamin, szerintem elirták...
2010. jún. 30. 15:40
 7/8 anonim ***** válasza:
[link] itt leírtakat csináld.:)
2010. júl. 2. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
ezzel csak tönkre kúrod a szemed. gondolj bele gyúrsz az erek / hajszál erek megtágulnak edzés közbe majd mikor befejezed vissza esnek eredeti méretűkre.édesapám a szeme miatt nem emelhet többet mint 5 kg különben fennáll a veszélye a vakulásnak.lehet ,hogy egészséges a szemed de javítani nem fog rajta max romlani.
2010. júl. 2. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!