Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Ha csak egy szemem könnyezik,...

Ha csak egy szemem könnyezik, az viszont éjjel-nappal állandóan egy-két napja, honnan lehet tudni, hogy allergia vagy a fertőző szemgyulladás?

Figyelt kérdés

Allergiához annyit, hogy nem Magyarországon élek, tehát az ottani allergiaszezon nem befolyásol, az viszont vszeg még fontos infó, hogy igencsak nagyon ferde az orrom (orrsövényferdülés), ami miatt jellemző rám a féloldalasdi ilyenekben, pl. allergiaszezonban, illetve az is fontos még, hogy óvónő vagyok és most kezdtem bölcsiben dolgozni, ahol láttam is egy-két szemfolyós-csipás gyereket, akiktől rögtön igyekeztem távol tartani magam, de nem biztos, hogy sikerült.


A könnyező szemem nem piros, nem fáj, nem szúr, csak folyik, annyira, hogy már két éjjel után is annyi csipával ébredtem csak azon a szememen, hogy alig bírtam kinyitni...


Hogy lehet megállapítani, hogy miért könnyezik a szemem megállás nélkül, már ha lehet egyáltalán?



2019. jan. 30. 22:48
 1/2 anonim ***** válasza:
Nagyon egyszerű. Elmész a szemorvoshoz, ő majd megmondja.
2019. jan. 31. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Ezt magamtól is kitaláltam, köszi, a kérdésem pont arra vonatkozott, hogy van-e értelme egyáltalán időt, pénzt és energiát orvoshoz menésre fordítani, ha amúgy bizonyos jelekből magam is meg tudom állapítani vagy ha orvos sem tudja, csak felírna valamit, amit én aztán úgysem vennék be, mivel elég gyógyszerellenes vagyok, ha anélkül is meg lehet oldani a hét nap gyógyszerrel - egy hét gyógyszer nélkül elv alapján és akár a kérdésemhez értő ember is olvashatná a kérdésem, olyan, aki értelmeset is tud válaszolni, ugyanis a kérdésem pont arra vonatkozott, hogy az orvos miből tudja megállapítani a szemkönnyezésem okát.

Szemfolyadék mikroszkóp alatti vizsgálata? Vagy mi?

2019. jan. 31. 09:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!