Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Ebben az allergiás hónapban a...

Ebben az allergiás hónapban a szemem állandóan könnyezik, vörös, ébredéskor összeragad. Aki hasonló cipőben jár: tudtok erre valami hatásos ellenszert?

Figyelt kérdés
Allegrát próbáltam bevenni, allergia ellen, de nem nagyon használ. Műkönnyet is próbáltam, de az sem tett csodát. Mit lehet még kipróbálni? Van, ami nektek bevált?

2018. szept. 14. 06:24
 1/4 Andizsuzsi ***** válasza:
Nem egészen értem, hogy állandóan könnyező szembe miért műkönnyet használsz. Van allergiára való szemcsepp, orrspray. A gyógyszer nem úgy működik, hogy bekapsz pár szem gyógyszert. A tünetek megjelenése előtt el kell kezdeni szedni, ha nem használ, kell receptre kaphatók íratni.
2018. szept. 14. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

A műkönnyet csak azért írtam, mert azt szoktam cseppenteni amúgy szemszárazság miatt, és csak kipróbáltam most is, hátha használ. :)


De a lényeg az allergia, úgyhogy valóban erre kellene valami hatásos szer.

2018. szept. 14. 06:49
 3/4 anonim ***** válasza:

Gyógyszer nekem se vált be, amúgy is van gyógyszer, amit állandóan szednem kell, nem fogok még mellé bogyót kapkodni.

Taleum orrsprayt és szemcseppet keress a gyógyszertárban, allergiára valót, nekem az jön be.

2018. szept. 14. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Szia!


Én levocetirizin tartalmú tablettát szedek, és emellett azelasztin-hidrokloridos szemcseppet használok (ami szintén allergiára való). De ha már felülfertőződött a szemed egy jó kis bakteriális kötőhártyagyulladással, akkor inkább a szemészetre menj.

2018. szept. 14. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!