Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Hogy zajlik a szemészeten a...

Hogy zajlik a szemészeten a vizsgálat?

Figyelt kérdés

Szeretnék szemüveget mert egyre rosszabb a látásom. Suliba szokták mindig nézni. A jobb szemem az nagyon rossz, mert már az első két betű is homályos egy kicsit, de eltudom olvasni éppen. A bal annyira nem rossz. Kb hanyas dioptria kell majd a jobb szemhez?

Hogyan zajlik egy ilyen vizsgálat?



2019. febr. 4. 18:37
 1/7 anonim ***** válasza:
gondolom bele kell nézni egy gépbe, ami szemnyomást - meg egyebeket mér, megnézik a szemedet, táblát kell olvasni...
2019. febr. 4. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszi
2019. febr. 4. 19:08
 3/7 anonim ***** válasza:

A vonal fölött látod alig a számokat vagy a vonal alatt? Mert ha fölött, akkor neked nagyon rossz a szemed, nem kicsit!

Én nem rég voltam sztk szemészeten.

Először volt táblaolvasás. Azután egy képbe kellett néznem úgy, hogy tartva volt az állam meg a homlokom. A gépbe egy hőlégballont láttam, annak a mozgását kellett követni mikor hozzám közelebb és távolabb került. Ezután pedig csináltak egy vizsgálatot kézzel. A szememmel lefelé kellett nézni a padlót, a doki pedig valamit finoman taperolt a szemeim felső részében.

Majd vissza kellett mennem a táblához olvasni. Kaptam a szememre ilyen szemüvegkeret szerű valamit, amibe cserélhetőek a lencsék. Azt cserélgették addig, amíg tisztán le nem tudtam olvasni a táblát.

Végezetül pedig a "zárójelentésre" vagy minek hívják, ráírták a véleményét meg az az adatot ami alapján az optikába szemüveget kellene csináltatni.

2019. febr. 5. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
A vonal feletti 2-3at látok, de csak a jobb szememmel, a ballal a vonal alatt is látok még egy párat
2019. febr. 5. 19:14
 5/7 anonim ***** válasza:
Én a vonal alatt még 2t tudtam jól leolvasni, és így - 0,75 és -1,0 lencse kell...
2019. febr. 5. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Én az első kettőt látom homályosan és 2,5es.

A vizsgálat úgy van, hogy először belenézel egy gépbe, amiben látsz egy mezőt, akkor nézi meg, hogy mekkora a fókusztávolság (mert ugye a rövidlátás oka, hogy a fókusztávolság rövidül).

Ezután a táblát kell elolvasnod egy szemmel, és ahol már nem látod, ott különböző erősségű lencséket fog berakni addig, amíg nem találja meg azt amivel a legalsót is tisztán látod.

Kb ennyi :)

2019. febr. 7. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm. A jövő hét utáni héten szeretnék már menni. Remélem kedvesek lesznek az ofotértben
2019. febr. 9. 07:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!