Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Volt valaki terhesség alatt...

Volt valaki terhesség alatt szemészeten a szülés miatt? Hogyan zajlik a vizsgálat? Sűrgős lenne.

Figyelt kérdés

Holnap megyek szemészetre hogy megnézzék szülhetek e természetes úton,a szemem nem befolyásolja e.-1,5 ös szemüveget hordok,szerintem nem lesz gond de ha kell a papír rola akkor kell nincs mese. A kérdésem az hogy hoguan zajlik a vizsgálat? Mert a rossz idő és távolság miatt kocsival gondoltam menni,de nem tudom cseppentenek e a szemembe valamit amitől esetleg nem fogok jol látni ogy nem tudok hazavezetni? Előre is köszi

33hkm


2014. jan. 29. 10:16
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Semmi különösebb nem lessz. Beültetnek a székbe el kell mondani a számokat, utána bementek a sötét szobába és ott is megnézi. Nekem -2.75 a szemem és szülhettem természetesen. Bár azt halottam nem ajánlott föleg hogy nagy babám lett (4520 g)
2014. jan. 29. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Szerintem telefonálj oda és kérdezd meg, hogy adnak-e pupillatágítót, mert ha igen, akkor nem fogsz tudni hazavezetni. Nekem szemfenékvizsgálat is volt és kaptam szemcseppet, de nekem más probléma is volt a rövidlátáson kívül.
2014. jan. 29. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Én is kaptam szemcseppet.

Pedig semmi extra nem volt, -0,75, -1,25 volt a szemem, és csak a biztonság kedvéért mentem el egy ismerőshöz.

Szóval tényleg ott kérdezd meg.

2014. jan. 29. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Értem,köszi,sajna nem tudok odatelefonálni mert ma nincs rendelés, tegnap mondta a védőnö hogy mnyjek szemészetre,de időpont kéne elvileg. Az a baj hogy legközelebb csak márciusra van időpont addigra meg már 38-39 hetes leszek és a papirt meg 36.hétre kell vinnem az orvosnak. Tegnap mikor megprobáltam időpontot kérni a recepcios mondta hogy menyjek be csütörtökön 10 körül ad egy központi sorszámot ráirja hogy kismama vagyok és hátha bejutok. Tudnék sofőrt találni de az meg nem ér rá velem ott várni hogy szükség van e rá. De lehet ettől függetlenül megkérem vigyen el és ha tud jöjjön értem ha szolok.... Cjaj. Ha elöbb szolnak hogy kell ilyen vizsgálat.... Dehát a védőnő is ember ugyemlékezett hogy mondta. De nem. Ne lenne olyan messze. Elvileg nincs más gondom csak a rövidlátás,de ha bekukucskál és lát valamit. Pont akkor voltam kontrolon mikor már terhes voltam de még nem tudtuk.
2014. jan. 29. 10:42
 5/13 A kérdező kommentje:
Ja a recepciosok meg nem tudják hogy zajlik egy ilyen vizsgálat mert ők csak sorszámmal meg időponttal foglalkoznak az egész sztknak.... Na akkor szerintem kerítek valakit aki elvisz meg hazahoz. Gyalog kb 30percre van de nagyon hamar kifáradok ennyi sétátol és csuszik is a járda. Az utak meg egész jol levannak takarítva. De a biciklit nem merem használni. Rossz már a fel és leszállás...
2014. jan. 29. 10:47
 6/13 anonim ***** válasza:
Szia. Ezen én is átestem, ugyanazt csinálták, amit az első válaszoló leírt. Nekem a jobb szemem -1es, a balra pedig dioptriát se kaptam, mert arra úgy huszonpár százalékot látok, nem fejlődött ki a látásom rá, úgy magyarázták, hogy a bandzsalság miatt (amit ovira már szerencsére kinőttem) az agyam kikapcsolta.. Nem is műthető. Mindezek ellenére természetes úton szültem, mert úgy állapították meg, hogy ez nem gond, és nem is volt semmi baj.
2014. jan. 29. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek. A biztonság kedvéért szolok valakinek legyen tartalék sofőr ha én nem tudnék. De ha más nem megvárom mig elmulik a sz.csepp hatása ha kapok egyáltalán.

Nekem -1.5 mindkettő bár a kontrollon nyáron az egyik rosszabb lett -0.25tel de az orvos szerint nem indokolja az uj szemüveget lehet csak épp fárattab az a szemem. de valoban én is észrevettem a romlását ugyh nem tudom....16 éves koromban kezdett eomlani a szemem addig n voltam szemüveges. szinte 1-1.5 évenként váltottuk a szemüveget,0.25tel kezdtünk. most lassult mert 3 éve ez a szemüvegem van elötte meg 1.25s volt sokáig.de nem javult pedig mindig hordom. Erre mondta az orvos hogy nem jo h romlik 25évesen.

2014. jan. 29. 11:06
 8/13 anonim ***** válasza:
Én is voltam ilyen vizsgálaton,és kaptam szemcseppet.
2014. jan. 29. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek megy a pacsi,intéztem sofőrt igaz 8 már vis igy sokat kell várnom. De addig inkább vásárolok. Van még mot. És tud is értem jönni ha szolok. ugyh pont jo lesz igy. Azért tényleg köszönöm. Még sose volt ilyen szemcseppes vozsgálatom. Csak eszembe jutott hogy volt oluan mikor vártam hogy valakinek cseppentett az aszisztens aztán kisidő mulva bekisérte vizsgálni.
2014. jan. 29. 11:16
 10/13 A kérdező kommentje:

*8ra már visz is

*van még mit

bocsi valamiért néha belassul a telefon és nem veszem észre az elírásokat

2014. jan. 29. 11:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!