Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Baj ha a mínuszos szemüvegem...

Baj ha a mínuszos szemüvegem nem folyamatosan viselem?

Figyelt kérdés
A doktor azt mondta, az se baj, hanem váltom ki. -1 dipotria, az is csak a jobb szememen, a másikon ablaküveg. Csak távoli feliratok olvasásakor folynak össze a dolgok (pl. feliratos filmek), vagy ha világít a háttér (pl. számítógép, főleg, ha messzebb van a monitor), de könyvet meg "nyugodt" felszínű dolgokat simán látok. Nem vagyok már gyerek (hátha ez is számít). Ez az első szemüvegem, és gondolom, hozzá kell szokni, most kicsit fáj a szemem, de egymástól függetlenül 2 szemorvos is azt mondta, ilyen kell. Egyelőre 1-2 órákra vettem fel egyhuzamban. Tényleg igaz, hogy romlik a látás, ha folyamatosan fönt van, és nem dolgozik a szem? Hallottam már az ellenkezőjét is. Meg nagy a különbség a két szemem között, z is elég furcsa.
2019. febr. 8. 18:23
 1/3 anonim ***** válasza:

Nekem is -1 es szemüveget írtak fel. Napközben az utcán, vagy odahaza nem hordom. Viszont a monitornál kell használnom, mert kiszárad (? ) a szemem ha nem használom. A TV nézésnél is használnom kell, mert nem jól látom a képet, főleg PC használata után.

A szemnek meg az a jó, ha nem kell erőlködnie.

Csak azt tudom javasolni, hogy próbálgatással kísérletezd ki, mikor kell a szemüveg, és mikor nem. A szem "edzése" hülyeség. A biztos látás a lényeg.

2019. febr. 8. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

1-es

-1-es szem 1 méterig tökéletesen lát, ergo monitorhoz tök felesleges.

Azon felül az mindenképp igaz, hogy ha a szem nagyon megszokja a szemüveget, akkor levéve egyre hosszabb ideig "gáz" van.

2019. febr. 8. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Igen, tökéletesen látok 1 méteren belül, és csak az egyik szemem rossz. Azért váltottam ki, mert pl. táblát vagy mozifilmeket (főleg felirattal) nehezen látok.
2019. febr. 10. 13:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!