Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Járnak a GYIK-re vak illetve...

Járnak a GYIK-re vak illetve látássérült felhasználók? Mesélnétek a hétköznapjaitokról, munkátokról, és arról, hogy telik az életetek?

Figyelt kérdés
Sok embernek vannak súlyos szemproblémái, és benne van a pakliban sokszor a megvakulás lehetősége is, és erre általában mindenk úgy reagál, hogy ja hát ha ilyen baja lenne, akkor kinyírná magát stb. Mostanában néztem dokumentumfilmeket vakokról, és sokaknak teljes élete van. Sőt vannak, akik szobrászkodnak, sőt festményeket (!!!!!!!!!!!!) is készítenek, olyanokat, amilyeneket a legtöbb átlagos látó ember ha megszakadna az erőfeszítéstől, sem tudna elkészíteni. Ezen amúgy teljesen szétmentem :D Jó persze nem mindenki ilyen szupermen, gondolom, de szerintem ez az egész megvakulás csak kívülről tűnik annyira borzasztónak, gondolom aki benne van és hozzászokott, az egészen máshogy gondolja.
2019. febr. 21. 21:11
 1/5 anonim ***** válasza:

Nem tudom kérdező Téged miként érint ez a téma. Esetleg látássérült vagy, vagy hozzátartozód/barátod van ilyen?


Én rosszul látok, egy szembetegség miatt több komoly operációm volt, ami után nem igazán tudták a látásom megfelelően korrigálni. dolgozom, részmunkaidőben, de óvom a szemem, vitamint szedek, amikor tudom pihentetem, van szemmaszírozóm stb.


Vannak viszont vak barátaim is,akik szintén dolgoznak, és meglepő módon nem is okozott gondot munkát találni.Programozó, szociális munkás (alapítványnál dolgozik),és egy másik ismerősöm telefonos munkatárs egy megrendeléseket teljesítő cégnél.


Kivülállóként szerintem mi borzasztóbbnak látjuk a sorsukat mint Ők, maguk.Egyikük sem szomorú, baráti körük van, szórakoznak, sportolnak.


Viszont a párkeresés nehéz...


Én igyekszem nem belegondolni mi lesz/lenne ha nem látnék.Nem lehet, és szerintem nem is kell erre gondolni amíg nem kerülünk olyan állapotba,hogy ez megtörténjen.

2019. febr. 26. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Engem nem érint, csak mostanában érdekel a téma, meg hát bárkit bármikor érinthet, csak nem akkora valószínűséggel. Köszi a válaszod amúgy. Én erős rövidlátó vagyok, de messze sem vak, szemüveggel szupin látok, anlkül pedig orientálódni tudok, csak nem olyan jó móka a világ, mint jobb felbontásban :D viszont a napokban próbálgattam szemüveg nélkül, illetve így bekötött szemmel dolgokat csinálni, kíváncsi voltam. Lerajzoltam egy hangyát, szendvicset készítettem tapintás útján, szöveget írtam le bekötött szemmel stb. Egész messzire eljutottam még utcán is, sötétben -5ös szemmel :D persze csak alkalmilag csináltam ezt, és úttesten sem mentem át. Kíváncsiság az egész, ami miatt kérdezem.
2019. febr. 26. 12:48
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Régi kérdés, de talán nézed még a válaszokat. Én szeretek néha rákeresni erre a témára, magam is érintett vagyok.

Egyik szememre 0%, másikra 1%-os látásmaradványom van, ez a semmivel egyenlő nagyjából. Két diplomám van, két évet dolgoztam egy multi cégnél, ahol ügyfelekkel voltam napi kapcsolatban személyesen és telefonon. Nem jelentett gondot. Számítógépet, telefont, tabletet felolvasó programmal használom, ma már nem nagy kunszt ezeket beszerezni, a legtöbb mobil eszközön alapból megtalálható. Önállóan közlekedem fehér bottal, csak olyan helyeknél van gond, ahol még nem jártam, oda inkább segítséget kérek. Jelenleg külföldön élek, itt ismerkedem még a várossal és a környékkel, plusz nyelvkurzusra járok. Mellette szervezem az esküvőmet. Szóval, ahogy látod, így is lehet maximálisan kiegyensúlyozott és teljes értékű életet élni.

2019. jún. 27. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Így van :)
2020. febr. 22. 12:50
 5/5 anonim ***** válasza:

Jajj de tetszett, lerajzoltál egy hangyát! :D Hogy sikerült? A szendvicskészítés is hogy ment? :)

Nagyon sokféle életet élünk. Van aki ügyvédként dolgozik, van aki tanít, pl. informatikát, van aki nyelvet tanít, van aki rehab cégnél betanított dolgozó...Sokan egyetemre járnak..és vannak olyanok is akik teljesen magukba fordultak, nem hajlandóak elfogadni az élethelyzetüket. Ők lényegében egyedül szinte semmire sem képesek. Mindenben segítségre szorulnak.

Tehát nagyon széles a skála. De jól látod, alapjában véve nagyrészt teljes életet élünk, és igen, így, hogy benne van az ember nem annyira veszélyes ez az egész vakság dolog mint kívülről látszik, mint amilyennek gondolják az emberek. Sokkal több mindent meg lehet csinálni vakon is mint hinnék, sokkal jobban bele lehet rázódni ha van hozzá akarata az embernek.

2020. ápr. 2. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!