Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Kontaktlencse viselésénél az...

Kontaktlencse viselésénél az normális, hogy kicsit másképp látom a távolságokat?

Figyelt kérdés

A mélységet kicsit torzítja a kontaktlencse. Ez normális? Megszokja a szem? Ti hogy voltatok ezzel, amikor először használtátok a kontaktlencsét (először használom én is).


Illetve kaptam hozzá egy iWear kontaktlencse tisztítót, meg ezzel együtt egy kontaktlencsetartót, amibe vizet kell rakni. Ilyenkor pl. éjszakára ebbe az iWear tisztítóba kell hagyni ázni a kontaktlencsét? Baj, ha kiszárad a lencse?


2019. márc. 26. 14:56
 1/3 anonim ***** válasza:
Szemüveggel is ez van. Ha nem látsz jól, a térlátásod is romlik, amit a kontaktlencse/szemüveg korrigál. De mivel már megszoktad a "rosszat", a jó furcsa elsőre.
2019. márc. 26. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:

Kontaktlencsés vagyok már egy jó ideje és nekem a szemüveggel van ugyan ez. Nem érzékelem vele a távolságot, mert annyira megszoktam a lencsét, hogy már az a normális :D

Vizet? Azt semmiképpen se tegyél bele, kontaktlencse ápolófolyadék kell bele, abban kell áznia éjszaka. Ha kiszárad a lencse akkor nem tettél bele elég folyadékot és akkor kezdhetsz újat, mert a kiszáradtat már nem tudod használni.

2019. márc. 26. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

#2 Ilyen kontaktlencseápoló folyadékom van:

[link]

Ebbe kell ázni hagyni?


#1 Szemüveg és kontaktlencse nélkül a távolságok jók. tehát amikor nincs rajtam a szemüveg, akkor nincs ilyen probléma. De ha felveszem a lencsét, akkor már kicsit másképp látok. Megváltoznak a mélységi viszonyok. Ha azért lenne, mert nincs rajtam a szemüveg, akkor ez akkor is így lenne, ha kontaktlencse nélkül vagyok. De csak akkor jelentkezik, ha rajtam van a kontaktlencse.

2019. márc. 26. 21:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!