Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Van Ilyen szemüveg? Hallottam...

Van Ilyen szemüveg? Hallottam olyan szemüvegről, ami direkt számítógépezéshez lett kitalálva. Állítólag a sz. Gép ártalmas sugárzásait szűri meg vmennyire. Hallottatok már ilyenről? Ha igen leírnátok mindent, erről?

Figyelt kérdés
2011. aug. 12. 11:12
 1/1 anonim ***** válasza:

Létezik ilyen szemüveg. [link]


Szerintem parasztvakítás, épp ideillik ez a szó.


Mind a számítógép, mind a monitor bocsát ki sugárzást, de ezek káros volta ma már elhanyagolható. A szemüveg miatt kicsit kevésbé szárad a szem, de ez elég gyenge indok.


Én szemüveg helyett ezeket ajánlanám, kb fontossági sorrendben:

– Időnként szakítsd meg a monitor bámulást. Főleg az káros, hogy folyamatosan azonos távolságra nézel.

– Tornáztasd a szemed, nézz közelre-távolra váltakozva, van ilyen jóga gyakorlat.

– Időnként menj szemészhez, ha valami panasz van főleg.

– Ha úgy érzed gyakran kell pislognod, száraz a szemed, használj szemcseppet. Ja és pislogj többet.:)

– Állítsd be a monitor fényerejét és a fényviszonyokat (lámpa, ablak, függöny). Nem kedvező a tök sötét szobában a maximum fényerőre tekert monitor és a gyenge fényű laptop kijelző a napsütésben.

– CRT kuka, vegyél nagyobb LCD monitort. Kevesebbet kell görgetni ami szintén megterhelő, többet mozgatod a szemed, még kevesebb sugárzás, nincs villódzás, élesebb betűk. Igazából a kevésbé régi, jobb minőségű CRT-k sem sugároznak nagyon, jól beállítva pedig nem is vibrálnak(100Hz).

– Helyezd el ergonomikusan a monitort. Akkor jó ha a fejed "alaphelyzetben" van és a monitor közepe, felső széle felé nézel.


– Az operációs rendszerben a betűk élsimítását állítsd cleartype-ra, LCD kijelzők esetén az az optimális.

– A monitort digitálisan (DVI, HDMI, displayport) csatlakoztasd a monitorhoz. Analóg (D-sub) esetén akár jelentős minőség romlás történhet, az eredmény többek között életlenebb betűk a monitoron.

2011. aug. 12. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!