Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Lehet probléma abból, ha...

Lehet probléma abból, ha felcserélve teszem be a kontaktlencséimet a szemembe?

Figyelt kérdés
Nem rég kaptam meg az első adag napi kontaktlencséimet (1 havi adag) és arra lettem figyelmes, hogy hiába vannak bent a lencsék, a bal szememmel mégsem látok élesen. A bal lencse -2,5-ös, a jobb pedig 3-as. Ezért kipróbáltam, hogy a bal szemembe is a jobb szememre való lencsét raktam, ami erősebb és így már élesen láttam azzal is. Lehet abból valami probléma, ha így hordom a lencséket, amíg elhasználom az egész dobozzal? Természetesen jelezni fogom ezt az optikában is.

2019. ápr. 22. 12:24
 1/3 anonim ***** válasza:
Bajod nem lesz, olyan, mintha egy szemüveges nem venné fel a szemüvegét.
2019. ápr. 22. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Szerintem félreértetted, mind a két szememben van lencse, a jobb szememben a jobbos lencse és a bal szememben is a jobb szemembe való lencse van. Így értettem. :)
2019. ápr. 22. 12:54
 3/3 anonim válasza:
Nem lehet tőle bajod, használd el nyugodtan. Viszont ha szédelegni kezdesz, vagy a fejed kezd fájni tőle, akkor ne használd tovább, mert valószínűleg túl erős a -3.
2019. ápr. 23. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!