Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Igaz az, hogy ha egy jó ideig...

Igaz az, hogy ha egy jó ideig szemüveget hordok, akkor hozzászokik a szemem, és nélküle rosszabbul fogok látni, mint előtte?

Figyelt kérdés

2019. máj. 21. 16:16
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Az nem 0,75-ös.

Nekem is annyi(t) mondtak, szerintem inkább 0,5-ös. Megfelelő fényviszonyok között 50 méterről is leolvasom!

2019. máj. 22. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

-1 dioptriáig hordj ilyet. Jól fogsz vele látni, és nem romlik tovább a szemed, sőt, még javulhat is.


[link]

2019. máj. 24. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Igen.

A miértről pedig kérdezz meg egy szemészorvost.

2019. máj. 28. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim válasza:

8-as!


Eddig nekem is -0,75 es -1 D szemüvegem volt. Szemüveg nélkül vezetni nem tudok, és a lakáson kívül mindenhez hordanom kell, mert alig látok. TV-hez is pl. Tegnap voltam szemvizsgálaton, -1 es -1,25 D. És 0,5 D cilinderes a szemem már. Azt mondták, nem olyan vészes, nem is lenne muszáj szemüveget hordanom. Nem is értem, mert nem látok nélküle jól, sőt. Szemüveg nélkül nem tudnék létezni.

2019. máj. 28. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!