Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Megéri kontaktlencsét venni?...

Megéri kontaktlencsét venni? Ehhez lenne pár kérdésem. Bővebben lent.

Figyelt kérdés

Szemüvegről szeretnék kontaktélencsére váltani, de nem tudom, hogy milyet érdemes, meg hogy?!

Az lenne a kérdésem, hogy:

- Sportoláshoz lehet használni? (úszás, kosárlabda)

- Milyen márkájút érdemes venni?

- Napi/heti, kétheti vagy havi a jobb?

- Diopriára, hogy vannak? Mármint jelenleg -1 -es

dioptriájú kéne, és így milyet ajánlotok?



2019. máj. 26. 17:40
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudok sokat mondani, nekem még csak rövid ideig volt, de úszni nem úszhatsz vele és sportolás közben is kieshet szerintem

A napi abból jobb hogy nem kell tisztogatnod, csak beteszed, aztán kidobod, a többinke meg naponta cseréled a folyadékot meg hasonlók, dioptriák rendesen vannak mint szemüvegnél, azt mondják kisebbet adnak mint szemüvegre, de nekem pl ugyan azt adták szóval nem tudom hogy van, ajánlani nem tudok de ne aggódj bemész egy optikába és segitenek, eszedbe se jusson rendelni/venni amíg nem jártál optikában, mett próba lencsével kezded, ugyanis nem biztos hogy alkalmas vagy rá és nem csak a dioptriától függ a dolog

2019. máj. 26. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors és kielegítő választ, ment a zöld kéz.
2019. máj. 26. 22:42
 3/6 anonim ***** válasza:
Szerintem megéri. Én 2-3 éve használom. Azair optix night & day aqua-t ajánlom, nekem ez vált be a legjobban. Kényelmesebb mint a szimpla nappali kontaktlencsék és ha mondjuk későn érsz haza és fáradt vagy az se baj ha bent hagyod,mert nem fog beleszáradni a szemedbe. Én elég ügyetlen vagyok és kevés időm is van ezért csak havonta szoktam kivenni és betenni egy újat. Az úszás nem ajánlom vele, mert nem szabad vízzel érintkeznie, de szerintem más sportoknál nem okoz problémát. A dioptria ugyan az, mint szemüvegnél. :)
2019. máj. 27. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Szerintem megéri.

13-15 éve szemüveges vagyok, 2 éve csak kontaktlencse. Amúgy el kell menni optikushoz, és majd ő segit. Sosem vennék vágtába, mindenféle proba nélkül. Eleve érdeme s próba lencsével kezdeni, énis azzal kezdtem, és majd az optikus segit! Mindenkinek más a jó

2019. máj. 28. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Kontaktlencsét bemérés és betanítás után lehet használni, ha bírja a szemed. Azt a márkát, amit bír a szemed, pl nekem csak pár fajta jó és még az elvileg ugyanazon anyagúval is problémám volt próbalencse esetén.


Nem esik ki sportolás közben, de vizes sportokhoz nem lehet lencsét hordani.


Márka attól függ mit bír a szemed, első szettet optikában érdemes venni, utána online pl alensa


Viselhetőségi hossz, attól függ neked mi az ideális, mire akarod használni, mikor és mennyi pénzed van, mennyire vagy következetes a tisztításban...vagyis, ha lusta vagy, akkor napi lencse, ha sportolni akarsz csak benne havi pár alkalommal, akkor is napi lencse...ha biztos vagy benne, hogy rendesen takarítod, akkor havi lencse.


Dioptria nem feltétlen ugyanaz, mint a szemüveg, sőt.

2019. máj. 30. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ha van rajtad úszószemüveg, simán lehet hordani.
2019. jún. 10. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!