Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Az normális ha úgy érzem hogy...

Az normális ha úgy érzem hogy a -0,75/-0,25 Dioptriás szemüveggel hosszabb távon nem kellemes olvasni, illetve közelről monitort nézni? Ha közelre nézek levegyem?

Figyelt kérdés

Kedd óta hordom kb egész nap.......de közelre valahogy nem kellemes, tökéletesen látok vele közelre is, de úgy érzem ha közelre rajtam van akkor fáradok tőle.


Amúgy nagyon szuperül látok közelre szemüveg nélkül, csak távolra kissé homályos a kép a jobb szememre, ezért csináltattam szemüveget.


Távolra ilyen problémám nincs a szemüveggel, utcára, nagyobb belterekre (Pl.: előadó), bevásárlóközpont......oda nagyon kellemes, jó ha élesen látok.


Mit javasoltok? Vegyem fel azért is közelre, vagy inkább ne?


26/F


2019. máj. 27. 15:50
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Ne! Jól látsz közelre. Akkor nem kéne levenni, ha multifokális lenne a lencse, de nem az.
2019. máj. 27. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Közelre fel ne vedd! -0.75-es szem 1.3 m-ig, -0.25-ös 4 méterig élesen lát. Én mondjuk ettől távolabb sem javaslom, pláne folyamatosan. -0.25-re szemüveg? Ez nem normális dolog.
2019. máj. 27. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Jobb szemem -0.75 a bal szemem -0.25......nyilván nem akartak a bal oldalra 0 dioptriát berakni.
2019. máj. 27. 21:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!