Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Csak az egyik szemem romlott...

Csak az egyik szemem romlott ez normális?

Figyelt kérdés

25 éves kororomra romlott egy kicsit a látásom, a bal szememmel nem látok már annyira élesen távolra, így szem vizsgálatkor a vonal feletti sort már nehezen és gondolom hibákkal olvastam le, viszont jobb oldali szemem jó szóval emaitt az öszkép rendben van csak akkor érzem hogy homályosan látok a fáradtak a szemeim.Közelre teljesen jól látok mindkettővel.


Gondolom sokat ültem a gép elött, de akkor hogy lehet hogy másik szemem még teljesen rendben van ? Hiszen ugyan azt a terhelést kapta.


2. kérdésem, hogy ez valamikor még visszafordítható e ? Pld sasszem műtéttel, bár még nem romlott közel sem annyit a szemem hogy megérné.



2019. máj. 16. 07:34
 1/7 anonim ***** válasza:

A gépnek ehhez semmi köze. A szemmozgató izmok erőssége-gyengesége miatt van. Nálam is pont ez a helyzet, annyi különbséggel, hogy nálam a vonal alatti második-harmadik sorral voltak gondok. (És azt megelőzően 8 év alatt csak az egyik szemem romlott, a másik nem változott.) Az ismerőseim között szinte egy sincs, akinek két azonos dioptriájú lencsére lenne szüksége, szóval szerintem teljesen normális.

A műtéti megoldásokról én nem tájékozódtam, a rosszabb szemem is csak -1, nagyon jól megvagyok szemüveggel, nem hogy műtétben, kontaktlencsében sem gondolkodtam soha.

2019. máj. 16. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Ja bocsi rosszul írtam teljesen mást gondoltam vonal alatt most megnéztem hogy hogyan néz ki egy ilyen tábla, a legalsó sor feletti sorral voltak gondok
2019. máj. 16. 07:55
 3/7 A kérdező kommentje:
Szem tornával helyre állítható a látás romlás amúgy ? Azt is halottam hogy ugye azért romlik a távol látásom, mert egy folytában az 50 cm-re lévő monitorra és okostelefonra "edzem" a szemem
2019. máj. 16. 07:57
 4/7 anonim ***** válasza:
10 éve nálam is ez volt a helyzet, de akkor még a szemüvegre is azt mondták, felejtős.
2019. máj. 16. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Igen nekem is azt mondták hogy nem kell szemüveg és nem is akarok emiatt még, neked utána romlott amúgy? Vagy gyakrabban pihentetted és akkor távol látással már nem volt gondod? (Max késöbb az időskori távollátással, ami ugye elvileg elkerülhetetlen, akkor meg közelre nem látsz már jól)
2019. máj. 16. 08:02
 6/7 anonim ***** válasza:
Igen, nekem az egyik romlott (de nem nagyon, viszont már van szemüvegem). Amúgy nem is vettem észre, hogy gond lenne a látásommal, csak egyszer unalomból nézegettem egy szemészeti táblát, és akkor lepődtem meg.
2019. máj. 16. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Fuh, vannak azert itt eros tevedesek... Szemmozgato izmok faradasa? Idoskori tavollatas? OMG...
2019. máj. 16. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!