Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Femto műtét utáni teendők?

Femto műtét utáni teendők?

Figyelt kérdés

Tudom az alapokat, hogy ne érje szemem UV fény, ne érje víz. Viszont az a kérdésem, hogy napozhatok-e? (kalap, szemuveg, es a fejem arnyekon van?) Vagy az antibiotikumos szemcsepp ugyanugy hatassal van erre? (Tobradex)

Sportolást már tényleg az első hét utan kezdhetem? Infrashapebe járhatok?


2019. jún. 3. 08:44
 1/2 Andásss válasza:
Ne csinálj semmi ilyesmit egy, de inkább két hónapig. Ki kellene bírni, minek rizikózni? Nem hiszem, hogy kockáztatnád a műtét után az eredményt :)) A sportolást el lehet kezdeni két hét után.
2019. jún. 5. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:

Nos egyrészt ha szekrényt raksz a fejedre és nem éri fény a szemedet akkor elvileg napozhatsz. DE!!!!

Nem tudtam elmenni emellett szó nélkül.

Kérlek a saját érdekedben fogadd meg a tanácsom: ki ne feküdj a napra semmiképpen!


Egyrészt ilyenkor túl erős a napsugárzás bármikor fekszel ki, ezzel növeled a melanóma esélyét. De tegyük fel, hogy ritkán napozol, oké. De akkor is ártasz vele a bőrödnek. Az arc öregedését bizonyítottan 80%-ban a napkár okozza.

Megvastagodik a bőr, mélyebben ülnek majd a ráncok, nagyobbak a miteszerek, irritáltabb a bőr! Ha barnulni akarsz akkor inkább önbarnítózz! De ne menj napra semmiképpen és használj valamilyen fényvédőt mindenképpen!


És bocsi, de ezt muszáj volt leírnom, hátha megfogadja valaki :D

2019. jún. 15. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!