Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Miért ilyen a szemem?

Miért ilyen a szemem?

Figyelt kérdés
Ilyen púpos a szemhéjam, igazából mindig ilyen csak most gondoltam megkérdezem. E miatt nehéz sminkelni vagy legalábbis én nem igazán merek. Szerintetek csúnya a szemem ki sminkelve? Ez rejtett szemhéj?
2019. júl. 18. 17:22
 1/8 anonim ***** válasza:

Sok oka lehet a szemhéjgyulladásnak. Vannak például olyanok, amelyek allergiához köthetőek. Ezek egyaránt lehetnek akutak és krónikusak is, jellemzően ödéma is társul hozzájuk. Okozhatja őket pollen, de akár rovarcsípés is. Gyulladást kiválthat az is, ha valamilyen idegen test vagy kórokozó kerül a szembe.


Viszonylag gyakran begyulladhatnak a szemhéj zsíros lipidváladékot termelő mirigyei is. Ezeket általában árpának nevezik, illetve ha elhúzódóbb a gyulladás, akkor jégárpának. Ilyenkor a probléma oka az, hogy a mirigyek kivezető járatai eldugaszolódnak, befertőződhetnek, ezzel pedig jól körülhatárolható területen szemhéjgyulladást váltanak ki. Kivizsgálásuk során különösen figyelni kell arra, hogy a duzzanat hátterében nehogy valamilyen tumoros elváltozás húzódjon meg. A szemhéjon ugyanis bazaliómák és egyéb daganatok is növekedhetnek. Közvetetten a könnyutak gyulladása is okozhat szemhéjgyulladást, leggyakrabban az alsó szemhéjakon. Ilyesmi jellemzően megfázás következtében alakul ki, annak során fertőződik be a könnycsatorna nyálkahártyája, ami akár a későbbiekben, a hosszan fennálló gyulladás következtében hegesedést is okozhat. Ritka, de súlyos szövődmény, ha tályog is kialakul a könnyutakban.


A szemhéjgyulladás nem feltétlen szembetegségekhez kapcsolódik, előfordul, hogy bőrbetegségek, egyéb fertőzéses állapotok miatt alakul ki. Erre jó példa a herpesz vírus okozta gyulladás, amikor a fertőzés ráterjedhet a szemhéjakra, de akár a szemgolyóra is. Ilyenkor a vírus az idegek mentén vándorolva, azok ellátási területének megfelelően jut el többek között a szemhéjhoz. A herpesz különösen akkor fertőző, ha a bőrfelszínen megjelent pici hólyagok megnyílnak.


Vannak olyan szemhéjgyulladások, amelyek a szemhéj hibás állásából fakadnak. Ennek hátterében az áll, hogy idős korban meglazulhatnak azok a finom szalagok, amelyek a szemhéjat a megfelelő helyzetben tartják, emiatt pedig kibillen az alsó szemhéj. A hibás szemhéjállás következtében a könny elvezetése a szemfelszínről zavart szenved, és így a könny nem képes ellátni a szem védelmét, gyulladásban tartva ezzel a szemfelszínt és a szemhéjat is.


Ha a szemhéj befelé billen, akkor a szemhéjat az azt befedő váladékos pillaszőrők irritálják, illetve a szemfelszínt karistoló szempillák okozhatnak idült gyulladást. Ez azért komoly probléma, mert a folyamatos irritáció és mechanikai károsodás hegesedést is okozhat a szemfelszínen, amely akár a látást is veszélyeztetheti. Szemhéjgyulladást a hibás állású szempillák önmagukban is okozhatnak. Jellemzően 60 év fölötti hölgyeknél a csüngő felső szemhéj is okozhat gondot, gyulladása esetén a szemhéj megduzzadhat, és így akár a látást is zavarhatja.

2019. júl. 18. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
2019. júl. 18. 17:27
 3/8 A kérdező kommentje:
Remélem jó a link
2019. júl. 18. 17:28
 4/8 anonim ***** válasza:
Hány kiló vagy és milyen magas? Ilyen szemet a duci lányokon szoktam látni. A rejtett szemhély nem ilyen.
2019. júl. 18. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Nem vagyok kövér, vékony az arcom, le fogytam 2 éve
2019. júl. 18. 18:56
 6/8 A kérdező kommentje:
De csúnya? Egyébként 21 vagyok
2019. júl. 18. 18:56
 7/8 anonim ***** válasza:
Hát nem valami szép. Fogadd el a tested és ne más véleménye érdekeljen. Nekem pl nem tetszik, de másnak meg lehet bejön. Amúgy sem a szemed fogják vizsgálgatni az emberek. Én pl elfogadtam 22 évesen, hogy van egy kis pocakom és nem túl nagyok a melleim. Narancsőröm is van. Kapafogam is van egy kicsit, de amíg nem mondom valakinek, addig fel sem tűnik neki. Nagyon sok szépséghibát tudnék magamon felsorolni, de nem érdekelnek, mert én ilyen vagyok. Hidd el sokkal jobb lesz, ha elfogadod a tested úgy ahogy van!
2019. júl. 18. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Próbálom elfogadni, de nem igazán tetszik, nem tudom mit tegyek ellene. Itt egy másik kép. Kinyitva is csúnya a szemem? Itt nem annyira látszik a dagadás csak ha lehunyom.



[link]

2019. júl. 19. 07:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!