Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Autizusal diagnosztizált...

Autizusal diagnosztizált lányok, fiúk! Hogy telik egy átlagos napotok?

Figyelt kérdés

Hogy birtok megfelelni neurotipukus társaitoknak?

Az iskolai elvárásoknak ?

Éreztek nehéséget az élet bizonyos területein?



2019. júl. 23. 19:03
 1/7 anonim válasza:
96%

"Hogy telik egy átlagos napotok?"

- Mindegyik ugyanúgy. Bagatellnek hangozhat, de minél kevesebb ismeretlen esemény zavar be, annál jobb egy nap.


"Hogy birtok megfelelni neurotipukus társaitoknak?"

- Nem igazán próbálok megfelelni. A környezetem tudja hogyha információözönt zúdítanak rám, én elkezdek beszélni a matematikáról. Az meg senkinek sem jó. Ezen felül ha azt látom hogy a társaság nagyobb része nevet akkor én is nevetek, ha szomorúak akkor én is szomorúságot erőltetek magamra, ilyesmik. Abból a szempontból szerencsés vagyok, hogy az emberek nem igazán kötnek le, így ha kezd kényelmetlenné válni egy neurotipikus társaság (mert mondjuk nagyon nem tudom követni a gondolataikat), odébb megyek.


"Az iskolai elvárásoknak ?"

- Sosem volt gondom az iskolában. Középiskolában jó tanuló voltam (tanárok pipa), mindig volt másolható matematika és angol házim (osztálytársak pipa). Egyetemet meg simán ki lehet(ne) járni úgy, hogy 3 évig nem szólsz egy évfolyamtársadhoz sem. Bár ezt csak gondolom, mert amint híre ment hogy jegyzetelem az analízist, népszerű lettem az évfolyamon.


"Éreztek nehéséget az élet bizonyos területein?"

- Az álláskeresés elég nehéz volt. Retorikában kevésbé lévén jártas, a szóbeli interjúkon rendre elhasaltam.

De a teljesen új környezetben sem találom fel magam azonnal (pl hivatalokban).

2019. júl. 25. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszodat kedves vagy.

Engem személy szerint nem zavarna ha matekrol beszélne elenkezőleg ugy,hogy ez nálam nem kizáro indok.

Sőt gyereként én is ilyen voltam volt egy beszükült érdeklödés köröm és mondtam a magamét.

Bár én inkabb a fizikával voltam így kigyüjtötem egy csomo infot és idegesitetem vele a szüleimet,de már nem vagyok ilyen változtam mert kellet nem azért mert akartam.

Az iskolai nehéségeket nem a tanulasra értetem hanem ,hogy nem e bántoták azért mert másabb mint ők.

Neurotipikis embereknél ugy szintén ,hogy mennyire fogadják el vagy épp nem bántják.

Engem személy szerint sose tudtak elfogadni azért mert máskép látom a vilagot és más vagyok mint a neurotipikus emberek.

2019. júl. 27. 11:15
 3/7 A kérdező kommentje:

Fiú vagy hölgy?

Hány éves ha nem titok?

2019. júl. 27. 11:16
 4/7 anonim ***** válasza:
Ugyan úgy általában mindig (föleg most hogy bezárt a suli és önkéntes karanténba vagyok.)
2020. ápr. 4. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

15 éves vagy?

Mert akkor ismerlek.

2020. ápr. 4. 15:11
 6/7 anonim ***** válasza:
"Lehet"
2020. ápr. 4. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
🤣
2020. ápr. 4. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!