Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Nylon zacskó, Pet-plack...

Nylon zacskó, Pet-plack elhagyása? Mit hogyan?

Figyelt kérdés
Hogyan és milyen módon lehet ezeket a szemeteket mellőzni,illetve helyettesíteni a környezetre nézve pozitívan?Papír zacskókkal? De ahhoz fákat kell kivágni,elég sokat.Hova kerülnek ezek a nylon hulladékok? Én úgy tudtam hogy újra hasznosítják őket,legalábbis valamennyi részét :D De mostanában egyre nagyobb gondot okoz a műanyag.

2019. júl. 25. 19:51
 1/4 A kérdező kommentje:
Vagyis hogy lehetne nélkülözni a műanyagot a mai világban.Már szinte majdnem minden műanyagból készül :( tv,távirányító,autók,bútorok stb..
2019. júl. 25. 19:57
 2/4 anonim ***** válasza:
89%
Nem lehet minden műanyagot kiváltani. A legnagyobb problémát az egyszer használatosok jelentik, nem a távirányítód műanyagja ami 5-10 évig használatban marad. Az egyszer használatosok pedig viszonylag könnyen kiválthatók, a betiltásukkal pedig a folyamatok felgyorsíthatók. A papír, üveg, és növényi alapú valóban lebomló tárolók ki tudják váltani a zacskókat vagy a műanyag flakonokat.
2019. júl. 25. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Pedig egyre többen szelektálják az egyszer használatosakat.Ezek a szelektíven gyűjtött hulladékot hol és milyen módon dolgozzák fel?
2019. júl. 25. 20:07
 4/4 anonim válasza:
100%

Szia. Én a pet palackok elhagyására, ha nem akarsz sima csap vizet inni, akkor a vízszűrő betétes kancsót ajánlom. A zöldség és gyümölcs vásárláshoz vászon táskákat, illetve mi a pékáruhoz is azt használjuk. Értelemszerűen egy másikat. Az uzsonnát lehet pl ilyen újra szalvéta vagy uzsitasakba tenni amit találhatsz a Meska vagy a Cibi kínálatában. Én még nem vettem ilyent , mert a papírzacskóinkat akarom elhasználni. :)

A mosogatáshoz luffaszivacsot és fa mosogatókefét. Illetve szoktuk csomagolásmentes boltba járni is. De azért a tejtermékeket meg a húsokat én is eldobható műanyagba kérem, nem saját edénybe. Egyébként vannak a csomagolásmentes boltokban pl a nagy kiszerelésű újratölthető termékek. Szerintem sajnos azok elég drágák. Ahogy a fa fogkefe is drágább az átlagnál. De legalább ki fogok próbálni. Ennyit tudok hirtelen. De ezek is szinte csak Budapesten érhetőek el. Attól is függ, hogy hol élsz de a vászon táskák szinte bárhol használhatóak.

2019. júl. 26. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!