Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Jött egy levél a NAV-tól az...

Jött egy levél a NAV-tól az e-mail címemre, eddig mindig töröltem mert kamunak tűnt de kb. havonta elküldik. Szerintetek ha rákattintok a "Jelentkezzen be most" gombra mekkora vírust kapok?

Figyelt kérdés
[link]
2019. aug. 7. 12:22
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Ez tényleg átverés, nem a NAV küldi. Teljesen átlátszó és amatőr az egész levél felépítése, és a linkelt oldal is valószínűleg egy hamisítvány vagy utánzat oldalra visz át.


A NAV és egyéb más hatóság elektronikusan kizárólag egy felületen kommunikál veled: az Ügyfélkapu KAÜ rendszerén keresztül, és ez a rendszer küldhet neked értesítést, de nem így. Külön e-mailt senkitől nem kapsz csak úgy. Ha nincs Ügyfélkapud, akkor tárgytalan az egész, és 100% átverés.


A NAV a következő formában küld e-mailt a KAÜ-n keresztül értesítve.

Tárgy: "Átvételi értesítő (Feladó: NAV, Dokumentum: [dokumentum neve] - [27 számjegyű azonosítószám]- Címzett: [neved] - [dátum, idő])"

2019. aug. 7. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a választ! Ment a zöld kéz. Igazából ez már harmadjára jön de már először láttam hogy átverés, gondoltam megosztom itt hogy megerősítsem magam és hogy ha más is ilyen helyzetbe kerül és ilyen kérdése lenne akkor itt is a válasz 😀
2019. aug. 7. 15:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!